Posledná júlová sobota opäť patrila jedinečným autám rôznych typov a štýlov, ktoré však spája spoločná vlastnosť. Neboli to iba autá ako dopravné prostriedky, ale štvorkolesové sny ich majiteľov, ktoré sa stali skutočnosťou. Parkoviská bratislavského nákupného centra Shopping Palace boli dočasným domovom podujatia Power Tuning party už po druhý krát a po vlaňajšom, vynikajúco vydarenom úvodnom ročníku tento zraz pokročil ešte o úroveň vyššie.

26. júl lákal záujemcov upravených, športových a výkonných strojov novších i starších ročníkov bohatým programom a unikátnymi atrakciami, o úspešné naplnenie ktorého sa postaralo aj priam ideálne počasie. Znesiteľné teploty, pod polooblačnou oblohou znamenali bezchybné podmienky k realizácii všetkého toho, čo dokáže milovníkom automobilizmu zabezpečiť nával hormónu šťastia. Dve krásnymi autami naplnené parkoviská, duniace basové reproduktory pri profesionálnom meraní akustického tlaku, hukot motocykla pri jazde kaskadéra v "Guli smrti", ligot vyleštených kasní na plachte show&shine a k tomu rev nadupaných motorov pri meraní decibelov výfukov. Lahôdka pre každého petrolheada.


Ďalším dôležitým "korením" pravej akcie tohto druhu sú krásne ženy, ktoré veru ani tu nechýbali. Dvojica modeliek počas celého poobedia asistovala pri fotení vybraných kúskov počas rozhovoru s ich pyšnými majiteľmi, ďalšie dve krásavice lokálne rozohriali atmosféru pri sexi umývaní áut, no a do varu sa dostalo početné obecenstvo pri kurióznom zápase dvoch nie príliš hanblivých dám v blate, v ktorom si dokonca vzali do svojskej parády aj dvoch pánov z publika...

Doplnkom zrazu bol Subaru meeting, stretnutie členov slovenského Audi klubu a predstavovanie prekrásnych amerických muscle cars. O nefalšovanú atmosféru mestského zrazu sa postarali najmä páni na extrémne vyladených japonských beštiách so šiestimi hviezdami v znaku. Brutálny zvuk boxer motorov malo publikum tú česť počuť počas dňa mnohokrát, no pri prezentovaní funkcie ALS sa mnohí prekvapili. K delostreľbe z výfukov sa sem-tam pridali aj namosúrené véosmičky zo zámoria a skupinka výkonovo pošteklených Nissanov GT-R.

 

Bodku za tohtoročnou tuningovou story s názvom Power Tuning party dal populárny raper a show man Ego, ktorý zvukovo doplnil večerné light tuning show vizuálne prepracovaných kúskov. Ani záver akcie nesklamal, totiž odchod niektorých nabúchaných mašín, sprevádzaný menšou ukážkou šprintu na priľahlej ulici Studenej - samozrejme iba do rýchlosti 50 km/h ;) - patrične nahnal husiu kožu a tieto zvuky nenechali chladným ani pána muzikanta, ktorý počas autogramiády za pódiom pár krát zdvihol obočie s úsmevom...

Za účasť všetkým ĎAKUJEME a vidíme sa na PTP o rok... ;) 

 

Výsledky súťaže o ceny Power magazínu:
Top stance - Zsolt Kucsora, Mitsubishi Eclipse 
Best sport car - Igor Végh, Subaru Impreza 
Best VIP style - Ramon Malovec, BMW X6
Best youngtimer - Lukáš Kostolný, Škoda 110L
Cena za nápad - Lukáš Mihálik, Ford Escort
Best of Bratislava - Matej Fančo, VW Golf V.
Best Muscle car     - Andrej Virág, Mustang Shelby GT500
Najhlučnejší výfuk - Maroš Budik, Mustang Shelby GT500 (138dB)
Najkrajší zvuk - Róbert Krejči, Subaru Impreza
Best Light: Michal Murin - VW Golf III., Jaroslav Hlucháň - Fiat Grande Punto, Maroš Budik - Shelby GT500

 

foto: Power magazine