Dnes sa pozrieme do Británie, kde nám predstaví Steve Sucliffe jednu z najlepších ciest v Európe. Hlavnú úlohu tu hrá nový Ford Focus RS. Domáci volajú cestu Blakey Road. Tá spája dediny Hutton Le-Hole a Danby. Úsek vznikol vďaka veľkému počtu baní na železo v danej oblasti. Cesta prechádza z veľkej časti močiarmi. Okolitá krajina teda veľmi nezaujme. Väčšina ciest v Británii je úzkych a rovných, táto je však úplne iná. Na pomery B-roads je celkom široká a najmä kľukatá a plná horizontov. Trasa má 13,6 míle (21,9 km). Pokiaľ máte športové auto, Sucliffe odporúča navštíviť aj neďaleký pretekársky okruh Croft. Trať navrhol pretekár F1 Jim Clark a nájdete tu dlhé rovinky, veľmi rýchle zákruty, ale aj technickú sekciu.

 

Pre našinca nie je dostupnosť Blakey Road ideálna, ale ak sa niekedy vyskytnete v Británii, tak viete, kam má zmysel vyraziť. Brit Sucliffe hodnotil domácu cestu asi až príliš pozitívne, najmä pri jedle a scenérii.


Hodnotenie Blakey Road:


10/10 zážitok
9/10 cestný povrch
8/10 dostupnosť (zo SR cca 2000 km)
9/10 pohostinnosť
10/10 scenéria
8/10 jedlo a pitie

 

NAJLEPŠIE EURÓPSKE CESTY: 1, ...

Ford sa rozhodol v novej sérií videí prezentovať najlepšie európske cesty. Hlavnú úlohu hrá v prvom diele Mustang V8 a ...

12. 06. 2016