C462 je asi najlepšou európskou cestou, o ktorej ste nevedeli. Nachádza sa v Katalánsku, Španielsko. Cesta vedie cez Pyreneje, obsahuje množstvo zákrut, má výborný povrch a je na nej minimálna premávka. Môže to byť ešte lepšie?

 

Viac ako 100 km úsek môžeme rozčleniť do troch častí. Na prvej nájdete rýchle a tiahle zákruty. Druhá časť je už o niečo pomalšia, ale vozovka je stále široká, navyše tu je veľké množstvo tunelov. Tretí úsek je úzky a najviac zakrútený.

C462 začína pri meste Solsona a tiahne sa na sever. Španieli postavili cestu v 90. rokoch, keď sa ekonomike darilo. C462 mala poskytovať prístup k pripravovanej vodnej elektrárni na hrádzi Llosa del Cavall. Elektráreň však nikdy nevznikla. Znamená to, že cesta dnes v podstate nemá význam. Paralelne existujú rýchlejšie cesty ako cestovať regiónom Katalánska. Práve preto je cesta úplne minimálne vyťažená. Viac ako 100 km úsek môžeme rozčleniť do troch častí. Na prvej nájdete rýchle a tiahle zákruty. Druhá časť je už o niečo pomalšia, ale vozovka je stále široká, navyše tu je veľké množstvo tunelov. Tretí úsek je úzky a najviac zakrútený. Práve tu vynikne auto ako napríklad Ford Fiesta ST. Vlásenky sa tiahnu až do výšky cez 2000 m.n.m. Pokiaľ je pekné počasie, na vrchole vás čaká výhľad na takmer celé Pyreneje. Len škoda, že to je zo Slovenska aj viac ako 2000 km.


Hodnotenie C462:

 

10/10 zážitok
10/10 cestný povrch
8/10 dostupnosť (zo SR 2000 – 2500 km)
9/10 pohostinnosť
10/10 scenéria
9/10 jedlo a pitie

 

NAJLEPŠIE EURÓPSKE CESTY: 2, BLAKEY ROAD, VEĽKÁ BRITÁNIA

NAJLEPŠIE EURÓPSKE CESTY: 2, BLAKEY ROAD, ...

Dnes sa pozrieme do Británie, kde nám predstaví Steve Sucliffe jednu z najlepších ciest v Európe. Hlavnú úlohu tu hrá ...

19. 06. 2016
NAJLEPŠIE EURÓPSKE CESTY: 1, TRANSFAGARASAN, RUMUNSKO

NAJLEPŠIE EURÓPSKE CESTY: 1, ...

Ford sa rozhodol v novej sérií videí prezentovať najlepšie európske cesty. Hlavnú úlohu hrá v prvom diele Mustang V8 a ...

12. 06. 2016