Aké dôležité novinky nás čakajú v roku 2016? Na ktoré autá sa tešíme? Tento rok bude naozaj plodný. Vybrali sme 11 noviniek a jeden koncept, ktoré nás budú najviac zaujímať.

 

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia (september)


Podobu dlho očakávanej Alfy poznáme už od leta. Bohužiaľ, len najvýkonnejšej verzie QV. Medzitým stihol uniknúť aj zoznam motorov. Prezentácia obyčajných modelov Alfy by mala prebehnúť v Ženeve a predaje by mali odštartovať v septembri. Teda, pokiaľ si to Taliani nerozmyslia a zase všetko o rok neposunú...

 

BMW M2

BMW M2 (apríl)


Nasledovník BMW 1M príde na trh už v apríli. Tí, ktorým sa zdá M4 obalená tukom, sa tešia, že na trh prichádza ľahšie a obratnejšie auto. V realite je však M2 len o niečo ľahšia a menšia od väčšej sestry.

 

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron


Veyron posunul vo svojej dobe hranice. Podobne má byť na tom aj jeho nástupa. Údajne máme čakať až 1500 koní a maximálnu rýchlosť 470 km/h. Auto chcú predstaviť Francúzi už na ženevskom autosalóne.

 

Fiat 124 Spider

Fiat 124 Spider (jeseň)


Detaily talianskej MX-5 už poznáme. Dostaneme väčšie auto s prepĺňaným 1,4 litrovým motorom s výkonom 140 koní. Taliani prinášajú iný pohľad na dizajn roadsteru. Ďalšie informácie o výkonnejšej verzii Abarth sa dozvieme v priebehu roka.

 

Ford Focus RS

Ford Focus RS


Ostré Focusy boli vždy skvelé. Tretia generácia RS sa navyše vracia do histórie k pohonu 4x4 a mnohí ju oprávnene prirovnávajú k Subaru WRX STI alebo zosnulému EVU. Dúfame, že jeden exemplár pristane čím skôr v redakcii.

 

Ford GT

Ford GT


Superšport od ľudovej značky? To sa nevidí každý deň. Tretia generácia legendárneho Fordu sa vzdá osemvalca a vydá sa cestou turbodúchadiel. Poriadny výkon však určite nebude chýbať. Navyše prichádza o retro dizajn modelu GT40.

 

Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace


V zozname nechýba ani auto z kategórie SUV. Mačka vyzerá aj napriek zjavnej nadváhe stále dosť dobre a po boku Volva XC90 ide snáď o najlepšie vyzerajúce SUV. Jazdné vlastnosti by tiež nemuseli byť na zahodenie, tak, ako sme pri značke Jaguar zvyknutí.

 

Mercedes-Benz triedy E

Mercedes-Benz triedy E (leto)


Taxikári už vyberajú našetrené úspory. Nová generácia Éčka prichádza a opäť bude na technologickom vrchole. Niekto však vyčíta novým Mercedesom až príliš unifikovaný vzhľad. Dajú v Štuttgarte väčší dôraz na komfort alebo na istotu v zákrutách? 

 

Porsche 718 Boxster a 718 Cayman

Porsche 718 Boxster a 718 Cayman


Boxster/Cayman je mŕtvy. Nech žije 718 Boxster/718 Cayman. So zmenou mena prichádza aj nemilá správa, a tou je nahradenie 6-valcových atmosférických boxerov 4-valcovými prepĺňanými agregátmi. Na výsledok sme veľmi zvedaví.

 

Renault Megane

Renault Megane


Renault zaznamenal s treťou generáciou Meganu veľký úspech. Očakávania pre ďalšiu generáciu sú teda vysoké. Navyše dizajn vyzerá veľmi vydarene.

Tesla Model 3

Tesla Model 3 (koncept)


Tesla sľubuje, že do Ženevy prinesie koncept elektrického sedanu strednej triedy. Produkčný Model 3 uvidíme až v roku 2017, no má ísť o prelomové elektrické auto, takže v našom zozname nemôže chýbať. Sedan má prísť s dostatočne veľkým dojazdom (odhaduje sa cca 400 km) a dynamikou BMW M3. Navyše pôjde o prvý dostupný typ od Tesly, cena by mala začínať okolo 40 000 €.

 

Volvo S90/V90

Volvo S90/V90


Nové Volvo vyššej strednej triedy nahradí autá ako S80 a V70. Sedan aj kombi stoja na základoch typu S90/V90. Už tradične môžeme čakať bohatú bezpečnostnú výbavu a plusom je aj veľmi vydarený dizajn.