Kládli ste si niekedy otázku, ktoré auto je na svete najobľúbenejšie, respektíve najviac za rok predávané? Nemyslím len v Európe, USA alebo motorizovaných častiach sveta, myslím na celom svete. Titul najpredávanejšie auto sveta za rok 2017 je zatiaľ Toyota Corolla, pocta však patrí typu za posledných 10 mesiacov tohto roka. Je tak pravdepodobné, že tento titul jej už do konca roka druhý najpredávanejší automobil nevezme. I keď...

Spoločnosť Focus2move každoročne zverejňuje rebríček najpredávanejších vozidiel na svete. Za prvých 10 mesiacov tohto roka patrí prvenstvo stálici podobných rebríčkov, Toyote Corolla. Tá predstihla druhý najpredávanejší Ford F-Series o takmer 150-tisíc predaných vozidiel. Prvenstvo za celý rok 2017 tak už pravdepodobne Corolle nikto nezoberie.

Najväčším prekvapením je VW Tiguan, ktorý na celom svete tento rok už oslovil takmer 580-tisíc zákazníkov.

Za prvých 10 mesiacov si Corollu kúpilo takmer 1 015 000 zákazníkov, čo je však medziročný pokles o 5,8 %. Naopak, druhý Ford F-Series dosiahol zvýšenie odbytu o 10,2 % voči predchádzajúcemu roku s počtom 886 584 predaných kusov. Tretí Volkswagen Golf tiež medziročne klesol s predajom o 4,1 % na výsledných 795 680 kusov.

Najpredávanejším autom na svete v tomto roku je zatiaľ Corolla a asi to tak aj zostane.

Štvrtú priečku obsadila Honda Civic a do päťky úspešných sa zmestila ďalšia Toyota, konkrétne model RAV4. Prekvapením je „raketové“ vystrelenie Volskwagenu Tiguan, ktorý v minulom roku obsadil 22. priečku a tento rok to dotiahol na 7-me miesto s 579 632 predanými kusmi a medziročným nárastom predaja o 41,1 %. Mánia SUV tak očividne stále neskončila. Do desiatky úspešných to dotiahla aj tretia Toyota s modelom Camry.

Obrovským prekvapením je Tiguan s medziročným nárastom predaja o viac ako 41 %.

Najpredávanejšia prémiovka

Ak sa pozrieme na takzvanú nemeckú „prémiovku“, najlepšie je na tom Mercedes-Benz s triedou C. Tá obsadila 36. miesto s predajom 304 193 kusov a medziročným nárastom o 3,7 %. Podľa vás je to málo, alebo veľa na to, že je to auto z „prémiovej“ triedy? Najpredávanejšie Audi je pritom model A3 s takmer 259-tisíc predanými kusmi a 46. priečkou a najpredávanejšie BMW je 3-ka s takmer 212-tisíc predanými kusmi a 80. priečkou.

 

Zdroj foto: Toyota, Mercedes-Benz, Volkswagen

Najpredávanejšou nemeckou "prémiou" je C trieda, čo sa aj dalo očakávať. Pod týmto názvom nájdeme sedan, kombi, kupé aj kabriolet, BMW má kupé a kabrio pomenované ako rad 4 a u Audi je to opäť odlišné od A4 (kupé je A5)