Keďže sme tu mali veľa informácií o autonómnych autách a nejasnej budúcnosti šoférovania, čo tak si zaspomínať na niečo klasické? Niečo, čo dalo miliónom ľudí radosť a potešenie z jazdy, a nemuselo to mať nič z novodobých prvkov výbavy? Reč je o Porsche 911 v najstaršej generácii a jednom z najstarších kusov z roku 1964 (!) v múzeu značky zo Zuffenhausenu. Pardon, ide o Porsche 901! Ako to?

"Deväťstojednotka!"

Tento kúsok je tak starý, že pochádza z veľmi krátkeho obdobia, kedy deväťstojedenástka bola vlastne deväťstojednotkou. História hovorí iba o 82 kusoch s pôvodným menom 901. Peugeot však používal názvy svojich typov s typickou nulou v strede. Porsche tak muselo zareagovať zmenou názvu a jednoducho zamenilo 0 na 1. Vzniklo legendárne trojčíslie – 911. V roku 2014 našli dva kusy (901 a 911) v starej stodole, Porsche oba odkúpilo a tri roky venovalo renovácii a znovuzrodeniu pre múzejné účely. Použili čo najviac originálnych dielov.

Pozrite si rozsiahlu galériu a pokochajme sa krásnymi tvarmi prvej 911 a prácou remeselných majstrov. Kúsok zo stodoly nebol v TOP stave...

Zdroj a foto: Porsche, roadandtrack, carthrottle,AutoMotoTv