Slovné spojenie prezúvanie kolies dávno zľudovelo. Bežný motorista ten termín použije pri prehodení zimnej sady pneumatík a diskov za letnú alebo opačne. Pojem nie je úplne presný, no akceptuje sa. Zatiaľ čo sa v minulosti pneumatiky na disky obúvali aj doma, dnes sa v domácich podmienkach menia celé disky s pneumatikami. Iné to je pri vodičoch z povolania, či už na cestných mašinách, alebo na poľnohospodárskych, či lesných strojoch. Tí sa často ocitnú v situáciách, kedy im nepomôže iné, než vlastná vynaliezavosť a šikovnosť. Sledujte tohto borca, pneumatiku prezuje na ulici ako nič. Dokonca to robí v tempe, akoby bol v pretekoch s ostatnými... :)

Výmena, či prezutie kolies priamo na ceste dokáže potrápiť nejedného vodiča aj osobného auta. Nie to ešte vodičov nákladiakov.

V prvom videu si pozrite, ako týpek vymenil plášť na poslednej náprave návesu za necelé 2 minúty. A nemusel pritom dávať dole koleso. Táto praktika je medzi kamionistami známa, bežný vodič o nej zvyčajne nikdy v živote nepočul a ani to na vlastne oči nevidel.

Druhé video je trochu odlišné. Spoločné s prvým videom je akurát to, že koleso ostáva v oboch prípadoch namontované na aute. Pri tejto metóde sa využívajú vo veľkej časti iba fyzikálne vlastnosti. Potrebujete k tomu len stlačený plyn a oheň. Samozrejme, aj časť mechanickej práce je potrebná. Túto metódu vo veľkom využívajú priaznivci off-roadu.  

VIE ŽENA PREZUŤ KOLESO? TÁTO SUPERKOČKA ÁNO. ZVLÁDNE TO NEJAKÁ SLOVENKA?

VIE ŽENA PREZUŤ KOLESO? TÁTO SUPERKOČKA ...

Obdivujem ľudí, ktorí vedia robiť veci, ktoré nedokážem a chcel by som ich vedieť. Iste, na svete je mnoho vecí, urobiť ...

06. 10. 2016
AUTOVKELLY: 9 KROKOV AKO PREZUŤ AUTO SVOJPOMOCNE SPRÁVNE A BEZPEČNE

AUTOVKELLY: 9 KROKOV AKO PREZUŤ AUTO ...

Sezóna prezúvania začína. Mnohí si auto prezúvajú svojpomocne pred domom. Na tom nie je nič zlé, práve naopak. Ak ste ...

15. 03. 2017