Top Gear je pre väčšinu fanúšikov už po smrti. Bez Clarksona, Hammonda a Maya sa naň odmietajú pozerať. BBC sa ale snaží najznámejšiu motoristickú reláciu na svete „reinkarnovať“. Novým moderátorom sa stal Chris Evans. Zo začiatku to vyzeralo, že bude celú show moderovať sám. Touto správou neboli nadšení potenciálni diváci, ktorí by sa rozhodli dať novému formátu aspoň malú šancu. Preto sa v BBC rozhodli, že Evans dostane posilu v podobe Chrisa Harrisa, Sabine Schmitz a Davida Coultharda. Nakrúcanie už začalo a 23. séria mala byť hotová už 5. mája a o 3 dni neskôr má odštartovať. Aktuálne sa však objavili informácie, že nakrúcanie sprevádzajú problémy a za väčšinu z nich môže práve s Evans. Ale poďme po poriadku:

„Keď Chris vyrazil prvýkrát na trať Top Gearu, nabúral auto. Bohužiaľ pre neho, bol to úplne nový požičaný Jaguar.“ uvádza zdroj z BBC. Tento problém ale patrí k najmenším. Pred pár týždňami opustila tvorcov výkonná producentka Lisa Clark, ktorá bola náhradou za bývalého producenta Andyho Wilmana. Lisa sa stala súčasťou tímu iba pred 5 mesiacmi a okrem nej odišiel aj dramaturg Tom Ford. Ich odchod má na svedomí práve Evans, ktorý si presadil, že výkonným producentom bude sám. Z tejto pozície sa snaží riadiť prípravy Top Gearu, no zrejme nemá dostatok času, keďže chýbal na každej porade.

Dôvod, prečo nemá čas je, že musí dotočiť novú sériu programu TFI Friday pre konkurenčný Channel 4. Táto show je už skoro hotová a tak BBC dúfa, že sa bude môcť Chris sústrediť na Top Gear. Napriek tomu je v kolektíve dusno, keďže zmluvu s BBC podpísal ako prvú. Okrem toho si dáva televízia väčší pozor na obsah, po skúsenostiach z minulosti s Clarksonom a jeho tímom. Preto do nakrúcania viac zasahuje. Túto úlohu dostala Kim Shillinglaw, ktorá je známou firmou, a aj ona začala prípravy novej show komplikovať. Už teraz je toho dosť, no podľa zdrojov z The Sun pripomína doteraz natočený materiál skôr program pre deti a nie motoristickú show.

Všetkým problémom nepomôžu ani Evansove výroky, ktoré vôbec nekonzultuje s vedením televízie. Nový moderátor už oznámil, že prvú epizódu 23. série budú vysielať 8. mája. To je naozaj ambiciózny dátum, vzhľadom na stav príprav. Momentálne má štáb pred sebou ťažkú dilemu. Odvysielať nedokonalý program alebo premiéru odložiť. Snažiť sa chyby napraviť alebo nahnevať divákov, keďže návrat Top Gearu bude sledovať nemalý počet ľudí...

zdroj: The Sun