moravsky-pohar-2013

Na štart v triede Honda Open (motokára so štvortaktným motorom Honda s obsahom 390 cm3 s výkonom cca. 27 k) sa v prvých pretekoch postavilo neuveriteľných 27 pretekárov a tým pádom patrila počas víkendu trieda Honda k najobsadenejšej triede. Tréningy naznačili, že to nebude jednoduchý boj, ale ukázali aj formu niektorých členov nového tímu a šance popasovať sa o umiestnenie v prvej päťke v kvalifikácii. Na obrovskú radosť tento cieľ nakoniec dokázal naplniť Adam Hedera pri svojej premiére nádherným 4. miestom v kvalifikácií. Na prvý kontakt s týmto okruhom a technikou je to nádherný výsledok. To však nebolo všetko. Nakoniec sa nová slovenská výprava tešila aj z umiestnenia ďalších členov v prvej desiatke. Igor „Derrick“ Straňanvský skončil 6., Mike Krasňanský 8. a Tomi Polorecký 9.

Prvé preteky:
Nik si to neprial no nakoniec to prišlo – dážď. Nie je nič ťažšie, ako premiéra na mokrej trati a hneď v prvých ostrých pretekoch. Hrozia kontakty a havárie a aj zvyk na dažďové pneumatiky potrebuje čas. Tomu všetkému sa chceli vyhnúť. Obavy boli nakoniec zbytočné. Chlapci sa s týmito náročnými podmienkami popasovali skvelo. Na konci prvých pretekov tímu NMC patrili pozície 5 – Mike Krasňanský, 6 – Adama Hedera, 7 – Tomi Polorecký a 9 – Luky Koník. Smolu mal Igor „ Derrick“ Straňavský, ktorého zradila technika už v zahrievacom kole a aj ďalším našim členom sa nevyhli kontakty a drobné havárie.

Druhé preteky:
Konečne prestalo pršať a trať preschla. Začali štandardné suché preteky na slickoch. Do druhých pretekov sa štartuje z pozície získanej v prvom kole. To znova dávalo šance na umiestnenie. Chlapci tlačili a vďaka dobrému výkonu sa mohli opäť tešiť s pekného 4. miesta Mike Krasňanského, na 5. mieste prišiel do ciela Tomi Polorecký, po super stíhacej jazde s konca pola skončil druhý pretek na 8. mieste  Igor „ Derrick“ Straňavský a na 10. mieste skončil druhú jazdu Luky Koník. Veľkú smolu ale hlavne šťastie, že to dobre dopadlo mal Adam Hedera pri tvrdej havárií, ktorá dosť zničila techniku, hlavne riadenie, ktoré si vyžiadalo kompletnú výmenu. Podobnú smolu ale so zničenou zadnou osou mal Dodo Straňanvský, a aj toto poškodenie si vyžiadalo výmenu celej osi.

Tretie preteky:
V treťom kole podali jazdci nového tímu opäť pekný výkon a potvrdili svoje pozície s predchádzajúcich pretekov. Krásnu stíhaciu jazdu ukázal Adam Hedera. Z posledného 27. miesta na štarte na konci prešiel pod šachovnicou na 9. mieste. Ostatní jazdci skončili na miestach 5. Mike Krasňanský, 7. Tomi Polorecký, 8. Igor „Derrick“ Straňavský. Tomimu Bizubovi tesne uniklo 10. miesto.

Celkové poradie :
Po zrátaní bodov získaných v jednotlivých jazdách sa jazdci tímu NMC umiestnili na týchto pozíciiách: