Tesla už niekoľko mesiacov čelí kritike za bezpečnostný podporný systém, ktorý veľmi nešťastne pomenovali Autopilot. Jeho uvedenie na trh malo za následok nepreberné množstvo videí, kde ho ľudia používali, akoby mali autonómne auto. Vyvrcholilo to niekoľkými nehodami a aj obeťami na životoch. Vtedy celý svet spozornel a mnohé americké autority žiadali automobilku, aby svoj systém premenovala. Nuž a teraz sa k nim pridáva aj nemecký federálny úrad pre automobilovú dopravu.

"V záujme prevencie nedorozumení a nesprávnych očakávaní zo strany zákazníka žiadame, aby pri propagácii systému nebol viac používaný výraz Autopilot."

Minulý týždeň obehla svet informácia, že nemecké ministerstvo dopravy považuje Teslu Model S za nebezpečnú. Malo to byť práve kvôli autopilotu. Nikto však tieto informácie oficiálne nepotvrdil. Teraz ale nemecký federálny úrad pre automobilovú dopravu (KBA), ktorý spadá pod ministerstvo dopravy, oficiálne žiada Teslu, aby prestala v Nemecku používať pre svoj systém názov Autopilot. V oficiálnej komunikácii KBA s Teslou úrad uvádza: "V záujme prevencie nedorozumení a nesprávnych očakávaní zo strany zákazníka žiadame, aby pri propagácii systému nebol viac používaný výraz Autopilot."

 

Tesla sa bráni tým, že systém pri správnom používaní uľahčí vodičom "prácu". Automobilka sa samozrejme celé tie mesiace iba nečinne neprizerala a urobila niekoľko opatrení. Minulý mesiac dokonca priniesla majiteľom ich elektromobilov doposiaľ najväčšiu aktualizáciu softvéru označenú Update 8.0. Jej súčasťou bolo okrem iného aj zablokovanie autopilota pri jeho nesprávnom používaní. Aj samotný Elon Musk totiž vie, že systém ešte nie je pripravený na plne autonómnu jazdu. Zatiaľ je iba kombináciou asistenta udržania v jazdnom pruhu a adaptívneho tempomatu.

 

Zaujímavosťou je, že nemecký federálny úrad pre automobilovú dopravu (KBA) kontaktoval aj majiteľov Tesiel v Nemecku, aby im pripomenul, že nesmú svoje auto používať bez toho aby venovali pozornosť riadeniu.

Zdroj: carscoops

TESLA UPDATE 8.0 PRINÁŠA ĽAHŠIE OVLÁDANIE A VÄČŠIU BEZPEČNOSŤ

TESLA UPDATE 8.0 PRINÁŠA ĽAHŠIE ...

Tesla už dlhšiu dobu hovorí o príchode zásadnej aktualizácie softvéru. Update 8.0 postupne prichádza na jednotlivé trhy. ...

26. 09. 2016
AUTOPILOT OD TESLY SA ZABLOKUJE AK HO NEBUDETE POUŽÍVAŤ SPRÁVNE

AUTOPILOT OD TESLY SA ZABLOKUJE AK HO ...

Autopilot od Tesly nedávno vyvolal ohromnú vlnu kritiky. Diskusiu spustila smrteľná nehoda, pri ktorej mal vodič aktívny ...

30. 08. 2016
TESLA PRIDÁ DO NOVÝCH ÁUT VIAC KAMIER A RADAROV

TESLA PRIDÁ DO NOVÝCH ÁUT VIAC KAMIER A ...

Tesla a jej autopilot momentálne nezažívajú najlepšie obdobie. Všetko začalo smrteľnou nehodou v Modeli S. Na ...

16. 08. 2016
PRESTAŇTE HO VOLAŤ AUTOPILOT JE TO NEBEZPEČNÉ! CR ŽIADA TESLU

PRESTAŇTE HO VOLAŤ AUTOPILOT JE TO ...

Hoci sme v redakcii do veľkej miery fanúšikmi Tesly pre to, akým spôsobom posúva hranice, je už teraz jasné, že ...

19. 07. 2016