Pamätáte si na dobu, keď bol VW Golf GTI Mk2 hviezdou tuningových zrazov? Nie je to tak dávno... Musím ale povedať, že toto auto u nás vymrelo, rovnako ako kopec ostatných rovesníkov. Nahradili ich novšie... Tam, kde bol Golf II pred desiatimi rokmi, je teraz Golf IV. Sem-tam sa ešte nejaký dvojkový golfík nájde, dokonca aj zachovalý, ale je ich výrazne menej, čo má mrzí... 

Potenciál stať sa pekelnou mašinou má snáď každé auto :)

V zahraničí sa ich však držia o čosi viac, ako u nás. O tomto kúsku sme už raz písali. Nejde len o tridsaťročný Golf GTI. V tomto kúsku je utopených toľko peňazí, že by ste za ne v niektorých menších mestách kúpili krásny priestranný byt.


Tento konkrétny Golf postupom úprav dostal lepšiu prevodovku, väčšie disky, semislicky Toyo R888 s rozmermi 225/45 R16 a hlavne úpravy pod kapotou. V roku 2013 mal dvojliter už 1150 koní a 1001 Nm. To ale majiteľovi nestačilo a v aute videl väčší potenciál. Po ďalších náročných úpravách namerali výkon 1233 koní a 1094 Nm pri plniacom tlaku turba až 4,4 baru! Golf rovnako ako iné predopingované modely nejazdí na klasické palivo, ale na zmes ethanolu a benzínu (E85). Video nepochybne poteší nejedného vyznávača jazdnej dynamiky v priamom smere... :)

OBYČAJNÝ GOLF MK2? ANI NIE. TENTO MÁ 1233 ...

Fanúšikovia VW Golf už o Boba Motoring asi počuli. Nemecký úpravca Boba Kettler má zaujímavý koníček. Venuje sa ...

28. 07. 2015