Neviem ako vy, ale ja ešte dnes na niektorých cestách stretávam diery z minulej zimy. K nim sa pridali opravené výtlky, ktoré sa zmenili na kopce. Jazda po istých úsekoch sa teda mení na vibračné posedenie. Tým však našim cestárom nechcem krivdiť. Zopár ciest dostalo celkom slušné opravy, prípadne úplne nový povrch. Stav vozoviek je však aj napriek tomu zlý.

Opravy výtlkov by sa mali riadiť istými pravidlami a technologickými postupmi. Nie vždy však samosprávy majú dostatočné vybavenie a finančné prostriedky. Preto sa v niektorých prípadoch z odbornej opravy stane nahádzanie asfaltu do diery.

 

To je však nič oproti tomu, čo predviedli ruskí cestári. Páni mali svoju robotu úplne na saláme. Video zachytáva priam neuveriteľnú opravu.

 

Cestári sa rozhodli vyladiť povrch vozovky, ktorej povrch vzdialene pripomínal asfalt. Samotný výtlk vyzerá ako diera na prašnej ceste. Rusi lejú asfalt priamo do jamy plnej vody. Žiadne vyrezávanie alebo utláčanie zmesi. Asfalt pristal priamo v mláke. Ešte ho trochu roztiahnuť, finálne úpravy dokončiť jedným ťahom metlou a hotovo, môže sa jazdiť.

 

Zdroj: carscoops.com

Prečítajte si aj:  Cestári-flákači dostali za toto od starostu Rigy hodinovú výpoveď

 Nemáme peniaze ani na opravu výtlkov. Ako správne opraviť cestu?

Ruské cesty ponúkajú väčšie prekvapenia ako tie naše.