Štúdia známeho kórejského výrobcu pneumatík Kumho vykonaná v Británii dokazuje šokujúcu skutočnosť! Podľa nej každý piaty motorista na ostrovoch nevie ako sa otvára kapota motora. To predstavuje 20% aktívnych vodičov. Čo je ešte horšie, každý druhý vraj nedokáže samostatne vymeniť koleso pri defekte. A fakty pokračujú ďalej.


1 zo 6 vodičov nad 30r sa priznal, že v prípade poruchy sa plne spoľahli na svojich rodičov, ktorí sa vraj o veci vedia postarať lepšie. Výsledok je však povzbudivý pre podnikateľskú sféru. Asistenčné služby si takto pri "bezmocných" vodičoch nájdu stále lepšie platených klientov.
 

V Británii sa priamo na cestách stane denne šokujúcich 7 000 porúch. A toto číslo ešte porastie, keďže mnohí mladí vodiči nedokážu rozpoznať blížiaci sa problém a jeho sprievodné javy. Mnohí dlhodobo nereflektujú na chybové hlásenia a kontrolky na prístrojovke auta. Až 1/3 opýtaných sa spolieha na to, že akékoľvek závady na aute objaví povinná technická kontrola. Všetci títo až šokujúco ingorujú fakt, že STK nedokáže odhaliť závady v procese a v žiadnom prípade negarantuje, že auto bude po kontrole v poriadku až do ďalšej inšpekcie.
 

"Je zarážajúce, že tak veľká časť Britov nepozná základné servisné úkony, špeciálne niečo tak podstatné ako prístup k motoru! Je to predsa základný predpoklad zabezpečenia toho, aby vaše auto fungovalo a zabezpečí tiež, že vodič dokáže rozoznať potenciálne riziko správnym pochopením varovných kontroliek. Toto má aj zásadný vplyv na bezpečnosť. Britskí vodiči musia späť k základom používania auta." s rozhorčením povedal Dan Woodward, šéf značky Kumho v Británii.
 

zdroj: Kumho Tyres UK a Carscoop.com

AKO BY PODĽA VÁS DOPADLA ROVNAKÁ ANKETA V SR?

 • Ešte horšie! Som obklopený samými blbcami, o autách nevedia zhola nič! ( 6% )

   

 • Katastrofa by to asi nebola, no veľmi by sme neušili... ( 17% )

   

 • Určite lepšie, Slovák si vrámci šetrenia stále čo môže urobí sám ( 76% )

   

 • Jednoznačne lepšie, autoškoly nás učia aj veci, ktoré netreba vedieť :) ( 1% )

   

Odpovedalo 157 ľudí