Myslíte si, že Slovensko je policajný štát a buzerovanie vodičov tu nepozná mieru? Tak to si pozrite nasledujúce video! Americkí policajti zo štátu Georgia zašli naozaj za čiaru, keď sa prezliekli za robotníkov pracujúcich na ceste a tajne kontrolovali, či vodiči nepoužívajú mobil počas státia na križovatke! V štáte Georgia je totiž písanie sms alebo e-mailov počas šoférovania zakázané. Vravíte si, prečo potom kontrolujú na križovatke keď autá stoja? No práve o to ide! Podľa zákona totiž nemôžete pozerať do mobilu ani počas státia na križovatke, či v kolóne.

 

V Georgii by ste mohli dostať pokutu aj za to, že nastavujete navigáciu v mobile na križovatke počas státia! Trochu choré, nemyslíte?

Dopravní policajti sa zahrali na tajných, keď sa prezliekli za robotníkov pracujúcich na ceste. Vodiči, ktorí stáli na križovatke im tak vôbec nevenovali pozornosť a mužom zákona sa podarilo vyzbierať v priebehu 90 minút okolo 50 pokút! Za používanie mobilu za volantom dostali vodiči pokutu 150 $. Niektorí vodiči nemohli uveriť, za čo ich vlastne pokutovali.


Policajti obhajovali svoje konanie tým, že zákon je zákon a treba ho dodržiavať. Súhlasíte s tým aj vy? Nie je trochu nezmyselné pokutovať vodičov za to, že používajú mobil počas státia, keď nikoho neohrozujú? V Georgii by ste mohli dostať pokutu aj za to, že nastavujete navigáciu v mobile na križovatke! Trochu choré, nemyslíte? 


Písanie a čítanie správ na mobile považujem za jednu z najnebezpečnejších činností počas šoférovania. Omnoho nebezpečnejšiu, než telefonovanie. Prečo teda odsudzujem konanie policajtov? Pretože počas státia nikoho neohrozujete, maximálne tak plynulosť dopravy a aj táto časť je diskutabilná. Vďaka periférnemu videniu totiž vidíte, keď sa autá pred vami začnú hýbať.

 

Zdroj: carscoops, wsbtv