Jazda s prívesným vozíkom má špecifiká. Ako jazda vpred, tak hlavne dozadu, čiže cúvanie. Veľa ľudí cúvať nevie vôbec a ešte viac ľudí sa toho desí. A predpokladám, že mnoho fanúšikov TopSpeedu s tým môže mať problém. Pre menej skúsených však inžinieri našli riešenie v podobe poloautomatického asistenta jazdy s vozíkom. Pre predstavu prinášam 2 krátke videá. 

Cúvanie s prívesom vyžaduje skúsenosti, pretože vozík sa stáča pri cúvaní na opačnú stranu ako točíme volantom.

Prvé video je dobrý marketingový ťah. Hrdina, nový VW Tiguan, s asistentom sa predstaví až v závere. Iste sa zasmejete. Mnoho z nás by parkovalo podobne, ale málokto si to prizná. ;)

Auto s prívesom nereaguje vždy tak, ako by sme to čakali. 

Druhé video je podstatne serióznejšie. Znázorňuje, ako jednoducho sa systém ovláda. Trailer Assist prevezme riadenie. Vy najprv zaradíte spätný chod, stlačením tlačidla aktivujete asistenčný systém a pomocou tlačidla nastavíte smer, ktorým sa má príves pohybovať. Auto teraz riadi automaticky, kým sa vy staráte o radenie rýchlostných stupňov, akceleráciu a brzdenie. Celý proces máte vždy pod kontrolou.
 

Objednali by ste si niečo také? Myslím, že asistent bude populárny napríklad v Holandsku, kde milujú karavany. Zároveň pomôže menej skúseným vodičom, ktorí na svoje hobby potrebujú vozík.

Zdroj: VW 

SPRÁVNE ULOŽENÁ ZÁŤAŽ VOZÍKA MÔŽE BYŤ OTÁZKA ŽIVOTA A SMRTI

SPRÁVNE ULOŽENÁ ZÁŤAŽ VOZÍKA MÔŽE ...

Jazda s prívesným vozíkom, teda jazda s jazdnou súpravou, nie je to isté, ako jazda sólo. Keď zapojíte prívesný vozík ...

06. 10. 2016
VOLKSWAGEN PASSAT DOKÁŽE S PRÍVESOM NEUVERITEĽNÉ VECI

VOLKSWAGEN PASSAT DOKÁŽE S PRÍVESOM ...

Manévrovanie a jazda s prívesom nepatria medzi najľahšie automobilové disciplíny. Také cúvanie s prívesom do úzkeho ...

21. 01. 2016