Napriek nervozite bezchybný výkon

V tréningoch sa zoznamoval so správaním auta na kľukatej trati a postupne hľadal spoločne s tímom GRT správne nastavenie. V sobotnej kvalifikácii to Nikolas rozbalil naplno a vyhral s časom 1:47,070. Pred štartom prvých pretekov panovala veľká nervozita, keďže celá štartová procedúra bola pre Nikolasa nová. Našťastie sa mu štart podaril a preteky vyhral systémom štart cieľ.

Jeden z najlepších pocitov na svete!

V nedeľu svoj kvalifikačný čas ešte vylepšil a získal Pole Position aj pre druhé preteky s časom 1:46,765. Aj druhé preteky vyhral na radosť tímu Gender Racing Team bez jediného škrabanca a pri preťatí cieľovej čiary ho od najbližšieho prenasledovateľa delil slušný odstup. Nikolas pre nás celý víkend zhrnul krásne do jednej vety. V tréningoch som nebol najrýchlejším, ale podstatné je, že som vyhral všetko, čo sa dalo a získal som maximálny počet bodov, čo za dá získať za jeden víkend.” Je to teda skvelá premiéra a veľký prísľub pre ďalšie preteky.

Som nadšený, že takto dobre dopadli moje prvé preteky vo Formule 2,0. Som nesmierne vďačný môjmu tímu Gender Racing Team za super rýchly monopost a za profesionálny prístup ku všetkému. Obrovské ďakujem patrí v prvom rade mojim rodičom za príležitosť, že som mohol pretekať, ďalej mojej rodine, priateľom a známym za obrovskú podporu, šéfovi tímu Tamásovi, mojim mechanikom Ferencovi a Zsoltovi a každému, kto mi pomohol k tomuto skvelému úspechu,” uzavrel úvodný víkend Nikolas.

Ďalšie preteky sa budú konať na veľmi známom Red Bull Ringu, kde sa takisto jazdí aj Formula 1. Nikolasa môžete podporiť sledovaním jeho Facebookovej a Instagramovej stránky. Keďže je motoršport finančne nesmierne náročný, Nikolas neustále hľadá sponzora, ktorému na oplátku poskytne reklamný priestor priamo na monoposte a kombinéze. V prípade záujmu ho neváhajte kontaktovať cez jedno z uvedených médií. My mu ako redakcia gratulujeme k úvodnému úspechu a tešíme sa na zvyšok sezóny!