Nissan Leaf so športovým vzhľadom bola donedávna čistá utópia. Dnes to je reálny pojem. Japonská automobilka chce prilákať záujemcov z radov ľudí, ktorým vonia ... športový vzhľad a zážitky za volantom. Chcel som napísať „benzín“, ale v prípade elektromobilu by to pôsobilo nepatrične. Nismo môže pomôcť Leafu dostať sa do povedomia mladším zákazníkom.

Predchodca vzhľadovo nezaujal

Po minulej generácii s nijak neokúzľujúcim vzhľadom je na tom „dvojka“ podstatne lepšie. Priznávajú to aj ľudia z Nissanu. "Dizajn predchodcu nebol u majority ľudí obľúbený, takže ani neprispel k predaju modelu. Nové auto je nižšie, širšie a športovejšie, pričom má byť vzhľadovo „dostupnejšie“ pre trhovú väčšinu“, priznáva pre Autocar šéf dizajnu, Alfonso Albaisa.

Aj ľudia z Nissanu priznávajú, že prvá generácia Leafu nie je vzhľadovo žiadne terno.

Divízia Nismo upravila Leaf s cieľom zlepšiť „aero“ vlastnosti karosérie. Čert vie, či je to pravda, alebo ide len o vzhľadové zmeny. Bodykit je výrazný a dodáva „zelenému“ autu punc športovosti a agresivity. Minimálne zmeny naordinovali interiéru, na štartovacom tlačidle a dieloch kokpitu pribudla červená farba. To len ak by ste nevedeli, že ide o športový model. Každopádne to modelu svedčí z každej strany. Oblieka tradičné farby Nisma s dvojfarebným lakovaním kolies. Projekt je oficiálne vo fáze štúdie, normálna veľkosť diskov a žiadne futuristické výstrelky dávajú najavo reálnu sériovú podobu. Veď ho už majú v podstate hotové. Bolo by slabomyseľné, ak by Leaf Nismo neuzrel svetlo sveta.

Nielen zmeny dizajnu, ale aj „výkonový tuning“

Vzhľadové zmeny nie sú jediné. Auto by si nezaslúžilo nosiť znak Nismo, ak by nebol modifikovaný podvozok. Leaf dostal navyše UHP pneumatiky a „mozog“ elektromobilu konštruktéri nastavili na rýchlejšiu odozvu a výraznejšiu akceleráciu. Údaj o výkone a ostatné detaily, bohužiaľ, nepoznáme. Nissan Leaf Nismo koncept predstavia na autosalóne v Tokiu o pár týždňov. 

Zdroj: evo, carscoops, Autocar

ŠPECIALISTI Z GKN PREDSTAVILI KOMPAKTNÝ ELEKTRICKÝ POHON

ŠPECIALISTI Z GKN PREDSTAVILI KOMPAKTNÝ ...

Univerzálny kľúč pre mobilitu budúcnosti nie je ani elektrický pohon. Má pár zádrheľov aj v oblasti efektivity. ...

19. 09. 2017
RENAULT A NISSAN BUDÚ VYRÁBAŤ ELEKTROMOBILY V ČÍNE

RENAULT A NISSAN BUDÚ VYRÁBAŤ ...

Čína je na trhu s autami kľúčovým hráčom. Všetky automobilky sa usilujú presadiť v najľudnatejšej krajine sveta. ...

31. 08. 2017
HYUNDAI IONIQ PLUG-IN HYBRID JE VIAC NEŽ LEN KONKURENT PRIUSU

HYUNDAI IONIQ PLUG-IN HYBRID JE VIAC NEŽ ...

Na poli Plug-In hybridov je nový hráč. Chce zaujať dizajnom, technickými riešeniami a asistenčnými systémami. ...

16. 08. 2017
VIETE, KOĽKO ÁUT VYROBIL NISSAN OD ROKU 1933? OZAJ VEĽMI VEĽA

VIETE, KOĽKO ÁUT VYROBIL NISSAN OD ROKU ...

Nissan predáva autá aj pod značkami Infiniti a Datsun. Sídli v meste Yokohama a od roku 1999 je v partnerstve s Renaultom a ...

27. 09. 2017