Keď sa povie Nissan Patrol, väčšina z nás si predstaví, ako tento off-road prekonáva piesočné duny, skaly alebo iný náročný terén. Len málokomu by napadla divoká jazda na okruhu. V Dubaji, kde Patrol predávajú azda najlepšie na svete, predstavili jeho ostrú verziu Nismo. Má konkurovať legendárnemu Mercedesu G63 AMG. K nám sa zrejme nedostane. Je to škoda? Hmm...

Nissan Patrol Nismo má pod kapotou 5,6-litrový osemvalec, ktorý dostal oproti klasickej verzii o 23 koní viac, teda 434 koní. Hodnotu krútiaceho momentu nevieme, no jeho maximálna hodnota má byť k dispozícii v 70-percentom spektre otáčok. Podvozok dostal upravené tlmiče Bilstein a v základe 22-palcové kolesá Rays. Nismo sľubuje aj lepšie riadenie. 

Zvonku spoznáte verziu Nismo vďaka masívnemu bodykitu, ktorý zahŕňa nový predný a zadný nárazník s červenými časťami pre Nismo typické. Upravili aj masku chladiča spolu so svetlami, pridali nadstavce prahov a športové výfukové koncovky. Či zlepšia aj zvuk, nevieme. V interiéri sa moc zmien neodohralo. Najväčšou novinkou je biele čalúnenie kombinujúce kožu a Alcantaru prešívané červenou kožou. Na sedadlách nechýbajú nápisy Nismo.

zdroj: carcoops