V tomto roku budeme pravdepodobne svedkami vojny výrobcov, kto ako prvý začne s reálnymi testami autonómnych režimov. I keď si niektoré značky „dávajú na čas“, napríklad také Volvo začne testovať už v priebehu najbližších mesiacov. Mercedes už na testovanie v reálnej premávke v USA povolenie dostal. Vo februári začína s testami vlastného autonómneho režimu aj Nissan a to priamo v Londýne.

Výber miesta testov autonómneho režimu je veľmi dôležitý. Spraviť skúšky v odľahlej krajine, kde je takmer stále rovná cesta s niekoľkými zákrutami, minimálnou hustotou premávky a absenciou križovatiek, je dosť nezmyslom.

Automobilka plánuje predstaviť autonómny režim pre Európu v budúcej generácii Leaf a modernizovanej verzii Qashqai.

Opačným prípadom je preplnené mesto s množstvom križovatiek, účastníkov a rôznych skrytých nástrah. Volvo bude testovať v domácom Göteborgu, Nissan stavil na britský Londýn. Automobilka plánuje predstaviť autonómny režim pre Európu v budúcej generácii modelu Leaf a modernizovanej verzii Qashqai.

Autonómny režim bude na začiatku funkčný v jednom pruhu a prevažne na samostatnú jazdu na diaľnici alebo mestskom okruhu. Výber Londýna nebol náhodný. Nissan má vo Veľkej Británii technologické centrum, ktoré sídli v Crankfielde.

Cestujúci v upravenom modeli Leaf budú napríklad bezpečnostní experti, vládni úradníci, alebo predstavitelia rôznych spoločností. Nissan tak nabehne na vlnu autonómnych režimov a pokračuje v ich rozvoji aj touto cestou.