Ľudia milujú svoje psy. Prinajmenšom tí, ktorí ich neberú iba ako imidžový doplnok ku kabelke, alebo svalom. Nuž a to, že skutoční psičkári považujú svojich štvornohých miláčikov za členov rodiny, je dávno známy fakt. Nissan si však dal na jeho overenie vypracovať prieskum. Výsledky presvedčili ľudí z Nissanu natoľko, že pripravili koncept, ktorý by uspokojil potreby psov a ich majiteľov.

Ľudia milujú svoje psy a Nissan si to všimol.

Ľahko udržiavateľný povrch je základom

Koncept dostal názov X-Trail 4Dogs a ako už názov napovedá, je postavený na báze úspešného rodinného SUV. Vyzerá to, že pri jeho tvorbe dal Nissan dokopy tím, ktorého každý člen musí mať doma minimálne jedného psa. Podarilo sa im tak vystihnúť, čo všetko ľudia potrebujú pri preprave svojich miláčikov. V prvom rade je to dostatočný priestor aj na väčšie plemená. Preto padla voľba práve na X-Trail. Druhou požiadavkou je ľahko udržiavateľný povrch. Batožinový priestor X-Trailu 4Dogs je preto čalúnený kožou, ktorá sa dá jednoducho utrieť vlhkou handrou. To je však iba začiatok. Treťou podmienkou je bezpečnosť a to nielen pre psy, ale aj pre ľudskú posádku. Pri nehode by totiž aj malý pes poletujúci po interiéri vozidla mohol spôsobiť ľuďom na palube smrteľné zranenia. Preto je X-Trail 4Dogs vybavený deliacou sieťou (bežne dostupné originálne príslušenstvo) a háčikmi, na ktoré je možné pripojiť postroj psa.

Ďalšou požiadavkou je čistota. Najmä majitelia väčších plemien dobre vedia, ako môže vyzerať ich pes po prechádzke ak je vonku blato, alebo ak trasa ich prechádzky smeruje okolo vody. Že ste si práve spomenuli, ako ste sa svojho psa po takejto prechádzke v prírode zdráhali naložiť do auta, pretože bol jednoducho špinavý ako pes? Vyzerá to, že ľudia zodpovední za koncept X-Trail 4Dogs majú podobné skúsenosti. Preto má auto v podlahe batožinového priestoru dve zásuvky a nádrž na vodu. Tušíte správne, Nissan do tohto SUV zabudoval sprchu pre psy. A nezostal iba pri tom. Ďalším krokom je totiž logicky sušenie, preto tam nájdete aj integrovaný fén. Auto má navyše výsuvnú rampu, po ktorej pes vybehne hore a vy zostanete suchí. Nuž a na dosušenie slúžia výduchy, ktoré vháňajú do batožinového priestoru teplý vzduch.

Možnosť očistiť a osušiť psa po blatistej prechádzke ešte pre tým, ako naskočí do auta, je na nezaplatenie

Vývojári pri tomto aute samozrejme mysleli aj na potreby psíkov. Preto v koncepte nájdeme misku s vodou, ktorá je chránená proti vyliatiu a dávkovač psieho žrádla. Posledným netradičným prvkom v aute pre psičkárov je takzvaná psia televízia. Nie, nejde o výstrelok v štýle Pimp my ride. Psia televízia totiž umožňuje, aby mohla posádka na predných sedadlách kontrolovať svojho psa pomocou 7" displeja infotainmentu. Funguje však aj opačne. To znamená, že pes vidí svojho pána na 10" LCD obrazovke namontovanej v kufri, čo by mu malo priniesť väčší relax. Majiteľ môže dokonca pomocou tohto systému na svojho psa rozprávať, aby ho upokojil.

Dostane sa niektorý z prvkov pre psy do ponuky automobilky?

X-Trail 4Dogs vyzerá ako ideálne auto pre majiteľov psov. Ako však vôbec dopadol spomínaný prieskum, ktorý tvorbu celého konceptu spustil? Anketu robila organizácia The Kennel Club a zúčastnilo sa jej 1 360 majiteľov psov. Tu sú výsledky:

 

  • 99,9 % majiteľov považuje svojich miláčikov za súčasť rodiny.
  • 98,7 % majiteľov používa svoje vozidlá na prepravu psov.
  • 88,9 % by si kúpilo vozidlo, ktoré ponúka prvky na prepravu psov.
  • 88,7 % majiteľov prepravuje svoje psy autom najmenej raz týždenne.
  • 90,5 % prepravuje svoje psy autom dlhšie ako 10 minút.
  • 54,7 % majiteľov by chcela, aby bolo ich vozidlo pre ich psa prístupnejšie.
  • 71,5 % prepravujú svoje psy v batožinovom priestore alebo na zadnom sedadle.
  • 50,9 % majiteľov uviedla, že veľký objem batožinového priestoru ich presvedčil o správnosti voľby vozidla na prepravovanie ich psa.

 

Čo myslíte, dostanú sa niektoré z prvkov konceptu 4Dogs aj do bežnej ponuky príplatkov Nissanu? Presvedčil by vás niektorý z nich (alebo ich kombinácia) na kúpu práve tohto auta?

Zdroj: Nissan

MODERNIZOVANÝ NISSAN X-TRAIL BUDE VYZERAŤ ASI TAKTO

MODERNIZOVANÝ NISSAN X-TRAIL BUDE VYZERAŤ ...

Nissan sa snaží zaujať zákazníkov po celom svete. Keďže chute klientov sú po kontinentoch iné, výnimkou nie je, že za ...

16. 09. 2016
NISSAN PREDSTAVÍ DIGITÁLNE SPÄTNÉ ZRKADLO

NISSAN PREDSTAVÍ DIGITÁLNE SPÄTNÉ ZRKADLO

Nissan začne vo svojich autách ponúkať "smart mirror", teda múdre spätné zrkadlo. Vodič bude mať možnosť vidieť čo ...

02. 03. 2014
TEST: NISSAN QASHQAI 1,6 DCI 4X4 II. GEN

TEST: NISSAN QASHQAI 1,6 DCI 4X4 II. GEN

Marketingové, alebo plánovacie oddelenie v každej automobilke (v zásade v každej väčšej firme) musí pred uvedením ...

10. 12. 2014
TEST JAZDENKY NISSAN QASHQAI J10 (2007 - 2013)

TEST JAZDENKY NISSAN QASHQAI J10 (2007 - ...

Autá s vyšším podvozkom si získali popularitu aj inde, než len v teréne. Dnes ich stretnete omnoho viac v meste a ...

31. 05. 2016