Slovensko práve obehla neutešivá správa, ktorá konštatuje, že mnohí vodiči a výletníci cestou na lyžovačku ignorujú, či podceňujú základnú bezpečnosť posádky. Napríklad priamym umiestňovaním lyží/snowboardov do interiéru vozidla, či ignoráciou potreby mať pre cesty na hory snehové reťaze. Niektorí lyže dokonca nemajú ani v ochranných obaloch. Na lyže vnútri majú viacero dôvodov, od snahy ušetriť palivo nezvýšením odporu vzduchu auta (čo na diaľnici naozaj dokáže urobiť rozdiel), až po argumenty, cestujeme len dvaja, alebo vhodné držiaky či nosiče lyží vlastne ani nemajú.

Najlepšie a najbezpečnejšie určite je umiestniť lyže a snowboardy mimo interiéru auta. Teda prevažne na strechu. Aj za cenu zvýšeného hluku v prípade použitia klasických otvorených strešných nosičov. V ponuke www.motointegrator.sk nájdete množstvo rôznych druhov príslušenstva, primárne svetoznámej značky Thule. Tie sa cenovo pohybujú v rozmedzí cca 40 - 200 €.

 

Elegantnejším, akusticky aj aerodynamicky podstatne menej rušivým, no finančne náročnejším je použite tzv. strešnej truhly, alebo strešné boxy. Podobne aj tu ponuka webshopu motointegrator.sk prináša viac ako 20 rôznych aerodynamicky aj esteticky špičkovo riešených strešných boxov Thule s cenami od 315 do takmer 900 € za kus.   

Ak je vaše auto novšie, alebo vám na ňom stále záleží, určite bude fajn zvážiť aj kúpu dodatočných interiérových velúrových koberčekov, alebo gumových krytín, aby ste množstvo kamienkov a soli z topánok nevtláčali do pôvodných koberčekov, či podlahovej krytiny. Pár gumených koberčekov do auta začína na približne 10 €, opticky prívetivejšie velúrové koberčeky začínajú na cene 25 € za sadu.


Odporúčanou súčasťou výletu do hôr by mali byť aj snehové reťaze. Väčšina vodičov verí, že ich nikdy nebude musieť použiť, pretože ich montáž priamo na mieste v snehu a chlade iste nie je nič príjemné. Každopádne je rozumné mať ich pre istotu so sebou v kufri auta, než pri prvej väčšej snehovej prekážke volať asistenčnú službu, alebo bezmocne čakať na pomoc okoloidúcich. Pár kovových snehových reťazí v ponuke www.motointegrator.sk začína pre osobné autá na cene od 44 € do 106 €.

 

Dobrou správou pre všetkých našich čitateľov je špeciálna akcia. Keď pri nákupe cez službu motointegrator.sk zadáte kód TOPSPEED, automaticky získateľa zľavu 10 % z ceny nákupu. Akcia platí aj na už zľavnený tovar.