Ako sme vás už informovali, Slovenský Okruhový Pohár je nový projekt, ktorý má ambíciu poskytnúť priestor ľuďom, ktorí chcú rozvinúť svoj talent na bezpečných okruhoch za nízke štartovné náklady. Počas zimných mesiacov sa vykrištalizoval kalendár pretekov.

 

Začína sa už 22. marca na Slovakia Ringu, na najdlhšom variante 4, kde sa jazdí napríklad aj WTTC. V tomto čase už beží registrácia nie len do série, ale aj do prvých pretekov. S možnosťou výberu vlastného štartového čísla. Jazdci sa môžu registrovať na oficiálnej webstránke seriálu www.okruhy.sk. Preteky sú zapísané aj v kalendári SAMŠ, čo umožňuje účasť aj licencovaným jazdcom. Seriál je primárne určený jazdcom, ktorých autá spĺňajú základné bezpečnostné minimá, čiže bezpečnostný rám, športová sedačka, štvorbodové pásy atď.

 

Organizačný tím tvorí skupina ľudí, ktorí sa roky pohybujú na motoršportovej scéne vo viacerých odvetiach a seriáloch. Technické predpisy preto napísali jednoduchou formou, ktorá kladie dôraz na bezpečnosť a viac povoľuje ako zakazuje. Bezpečnosť ako taká je prioritou a preto sa seriál bude jazdiť na okruhoch ako je Slovakia Ring, Autodrom Brno a Euroring v Maďarsku.


Samotné preteky budú začínať kvalifikáciou, nasledovať budú dva preteky po 20 minút. Každý je hodnotený zvlášť a bude započítavaný do celoročnej kvalifikácie. Na konci roka vyhlásime víťazov na záverečnom výhlasení. Seriál podporili silní partneri ako InterCars či Castrol, bez ktorých by podobný projekt nemohol vzniknúť.


Všetky podstatné informácie nájdete na www.okruhy.sk