Súčasná Toyota Prius nie je žiadna krásavica a vo svojej histórii krásou nikdy nevynikala. Dizajnéri novej generácie Priusu však posunuli vzhľad na úplne inú úroveň...  Nepamätáme si nikoho, komu sa páčil kontroverzný dizajn Toyoty Mirai. Dizajnéri brali inšpiráciu práve pri vodíkovej Toyote.

Nový Prius má v ideálnych podmienkach prejsť na elektriku 56 km.

Toyote predčasne unikli fotografie nového Priusu. Niekto nafotil dve autá pri prevoze. Nový Prius rozhodne nemôžeme označiť za pekný. V návrhu je príliš veľa Toyoty Mirai. Kým v prípade Toyoty Mirai dokážem pochopiť „šialený“ dizajn, v prípade Toyoty Prius, ktorej sa predajú milióny kusov po celom svete, len nechápavo krútim hlavou. Pritom samotná línia vozidla zostala kvôli aerodynamike takmer bez zmeny. Prius je len o niečo dlhší. Kontroverzným prvkom dizajnu sú svetlá. Predné hmlové (alebo denné?) svetlá majú netradičný tvar. Najkontroverznejšou časťou sú však zadné svetlá. Vnímanie estetiky v Japonsku je pravdepodobne iné, než v Európe. 3.generácia asi nevyhrala žiadnu cenu za vzhľad a riadila sa heslom „byť nenápadný“. 4.generácia to berie z úplne iného pohľadu a cieľom je byť čo najväčší extrovert.

Toyota Prius 4.generácie

Toyotu Prius si však takmer nikto nekupuje kvôli dizajnu, ale pre jej techniku. Aj 4.generáciu by mal poháňať 1,8 litrový motor v spolupráci s elektromotorom. Celkový výkon pohonnej sústavy má byť približne 150 koní. Spaľovací motor bude pracovať v atkinsonovom cykle. Nový Prius má v ideálnych podmienkach prejsť na elektrickú energiu až 56 km. Oproti súčasnému elektrickému dojazdu s dĺžkou 17,7 km je to obrovské zlepšenie. Nová hybridná Toyota má byť navyše omnoho efektívnejšia, než predchádzajúce generácie. 

 

Zdroj: worldcarfans

PÁČI SA VÁM NOVÁ TOYOTA PRIUS?

  • Áno ( 31% )

     

  • Nie ( 63% )

     

  • Dizajn ma nezaujíma, ide o funkčnosť ( 6% )

     

Odpovedalo 105 ľudí