V minulom desaťročí mnoho značiek skončilo, hlavne v USA počas krízy. Už neexistuje Plymouth, Oldsmobile, Mercury, Saturn... Toyota nedávno zrušila značku Scion. Prišla doba, keď je trend zakladania nových značiek. Začal to Citroen so značkou DS. Rovnaký krok plánuje Volvo so značkou Polestar. Renault nedávno oživil Alpine. Teraz sa k rovnakému kroku možno odhodlá Seat, ktorý by rád mal z mena Cupra značku športových modelov. 

Seat plánuje naskočiť na vlnu zvyšovania odbytu touto metódou. Svoje typy rozdelí medzi dve automobilky. Stratégia je asi nasledovná: oslovenie zákazníkov, ktorí by o športové modely Cupra záujem mali, ale pre nejaký dôvod Seat odmietajú.

Prijali by ste značku Cupra ako novú automobilku?

Seat síce dal patentovať nový znak, avšak možné dohady o novej automobilke zatiaľ popiera. Oficiálne nová automobilka tak skoro nemusí vzniknúť, no patentovanie znaku niečo znamená.

Znaky Seat a Cupra možno onedlho nebudú spolu na jednom automobile.

Renault Sport a Peugeot Sport ako vzor?

Automobilka ďalej uviedla, že vyvíja vlastnú identitu pre Cupru a plánuje rozvinúť aktivity Seat Sport nad rámec práce na pretekárskych automobiloch. Seat môže vytvoriť z oddelenia Cupra to isté, ako má Renault v podobne Sport Technologies a Peugeot z oddelenia Sport. Nás fanúšikov horúcich volantov také rozhodnutia len potešia, však? :)

Nové logo, ktoré si nechal Seat patentovať

Máme sa tak tešiť na novú automobilku? Modely Cupra od Seatu boli vždy o niečo odlišnejšie, ako koncernové Volkswageny s prívlastkom GTI alebo R. Seat tiež patril v rámci koncernu k automobilke so športovejšími „génmi“. Okrem Leonu a Ibizy Cupra by mohla v budúcnosti vzniknúť aj športovo ladená Ateca Cupra. Čo si o tom myslíte vy? Je podľa vás potrebná zo značky Cupra nová automobilka, alebo stačí súčasný stav?