Mercedes ponuku svojej triedy C opäť rozšíril. Automobilka odhalila nové kombi. Sedan sme mohli spoznať 16. decembra minulého roku. Kombi nadväzuje na už predvedený príťažlivý dizajn. Kombi spolu so sedanom zdieľa v podstate celú prednú časť po B stĺpik. Zmeny nastávajú až za touto métou. Nová karosárska verzia dostala dynamický vzhľad. Pozvoľne klesajúca strecha je v zadnej časti ukončená dvojicou horizontálnych svetiel, ktoré Mercedes spojil chrómovou lištou.

Medzigeneračne je kombi generácie W205 lepšie vo všetkých smeroch. Novinka je väčšia, ľahšia a ponúkne viac priestoru pre pasažierov aj batožinu. Dĺžka 4702 mm hovorí o tom, že nové kombi narástlo o 96 mm. 40 mm šírky navyše predstavuje 1810 mm. Spolu s prechádzajúcimi rozmermi musí byť jasné, že Mercedes zväčšil aj rázvor. Jeho hodnota osahuje 2840 mm (+80 mm). Pri všetkom tom zväčšovaní však automobilka údajne znížila hmotnosť o 65 kg.

 

Výrobca tvrdí, že pasažieri na zadných sedadlách budú mať viac miesta pre svoje nohy, lakte, hlavu a podobne. Okrem toho však kombi odvezie o 5, resp. o 10 litrov viac nákladu. Naložíte do neho 490 litrov. Po sklopení zadných sedadiel až 1510 litrov. Zadné sedadlá už nie sú delené v pomere 60:40 ale 40:20:40.

 

Do našich predajní dorazí nový Mercedes ešte počas septembra tohto roka. Automobilka však ceny upresní neskôr.

Novinke dominujú krásne elegantné a zároveň dynamické línie.

V kombi triede C bude navyše debutovať systém Mercedes Connect Me. Novinka bude napríklad umožňovať pripojiť sa k vozidlu online a preveriť stav palivovej nádrže.

 

S posledným medzigeneračným porovnaním sa dozvieme, že kombi je o 20 % účinnejšie ako W204. Pohon budú tvoriť tie isté motory ako v prípade sedanu. Naftové agregáty prídu s výkonmi od 85 kW (115 k) do 150 kW (204 k). Benzínové ponúknu od 115 kW (156 k) do 245 kW (333 k). Do európskych predajní dorazí nová trieda C kombi v septembri tohto roka. Ceny zatiaľ známe nie sú.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Škoda Superb Combi s outdoorovým paketom