Malá japonská automobilka, ktorá vyrába „veľké“ autá. Takto charakterizujem Subaru. Na autosalóne vo Frankfurte predstavia novinky. Nebude jedna, ale rovno päť! Hlavnou devízou stánku bude nová Impreza, ktorá sa do Európy vracia s novou úrovňou bezpečnosti.

Subaru Impreza predstavia v európskej premiére 12. septembra na 67. medzinárodnom frankfurtskom autosalóne. Ten bude pre verejnosť otvorený od 14. do 24. septembra. Pre média vyhradili 12. a 13. september. Zároveň s novou Imprezou predstavia legendárneho lesníka Forester a modernizovaný Levorg. Autonadšencov určite poteší model WRX STI s agresívnejšou vizážou. Súčasťou stánku Subaru bude aj nové XV s globálnou platformou Subaru, ktoré predstavili na jar v Ženeve.

Hlavnou devízou stánku Subaru bude nová Impreza a XV. Japonci zmodernizujú taktiež ostatné typy - Levorg, WRX STI a Forester.

Pýcha Subaru, balíček asistenčných a bezpečnostných systémov Subaru EyeSight, ponúknu aj vo Forestri. Počet typov áut značky s týmto systémom sa zvýši na 5 – Nová Impreza, XV, Forester, Outback a Levorg.

Subaru Impreza

Konštruktéri Imprezu kompletne prepracovali zvnútra aj zvonku. Ako je u Subaru zvykom, mala by si zachovať špičkové jazdné vlastnosti, radosť z jazdy a súčasne vysokú odolnosť a životnosť. Postavili ju na globálnej platforme (tak, ako XV). Pre vodičov to znamená celkové zvýšenie tuhosti podvozka a karosérie a vyššiu bezpečnosť. Zvýšená tuhosť karosérie má vplyv aj na lepší komfort jazdy. Pojmom pri Subaru je už tradične boxer motor, symetrický pohon všetkých kolies SAWD a systém EyeSight. V ringu budú dva motory s protibežnými piestami – benzínový 1,6 l a 2,0 l. Inžinieri popracovali na podľa nás najlepšej bezstupňovej prevodovke Lineartronic. Tá je ľahšia a našťastie má reagovať ešte rýchlejšie a ostrejšie.

Subaru XV

Tak, ako pri Impreze, aj typ XV kombinuje výborné schopnosti podvozka s radosťou z jazdy. XV je univerzál ako vyšitý. Samozrejmosťou je symetrický pohon všetkých kolies SAWD, systém EyeSight a prepracované motory 1,6 l a 2,0 l boxer. Prevodovku Lineartronic štandardne skombinovali s X-Mode. Ten vylepšuje trakciu a ovládateľnosť pri zhoršených adhéznych podmienkach.

Subaru Forester

Už aj Forester sa popýši systémom EyeSight, oceneným mnohými odbornými organizáciami. Patrí medzi najlepšie asistenčné a bezpečnostné systémy. Forester pridáva aj Side View Monitor s kamerou v späťáku na spolujazdcovej strane. Je to žiadaná pomoc vodičovi pri zlom výhľade a pohyboch v stiesnených priestoroch.

Subaru WRX STI

Obľúbené okreskové kladivo dostalo facelift. Konštruktéri sa zamerali na zintenzívnenie zážitkov za volantom. Manuálny šesťkvalt a vodičom nastaviteľný stredový diferenciál DCCD prešli technickými zmenami. Nechýbajú neunaviteľné brzdy Brembo. Okrem agresívnejšieho vonkajšieho vzhľadu je lepší aj interiér novinky.

Subaru Levorg

Modelový rok 2018 pre Levorg znamená okrem zmeny vzhľadu aj najnovšie bezpečnostné technológie Subaru – spätné zrkadlo Smart Rearview Mirror a predný a zadný View Monitor. Jeho súčasťou sú kamery premietajúce pohľad z prednej a zadnej časti auta. Nové sú taktiež LED predné svetlá, ktoré sa natáčajú podľa volantu. Automaticky tak osvetľujú cestu v zákrutách. Levorg po modernizácii ponúkne ešte vyšší stupeň zladenia medzi športovosťou a každodenným komfortným použitím.

 

Zdroj: Subaru