Rebríček je sčasti subjektívny. Zo všetkých 20 áut by som si vedel predstaviť vlastniť týchto 5.

Mercedes -  Benz Triedy S W221

Mercedes Triedy S generácie W221 bol a stále je symbolom, rovnako ako všetky veľké nemecké limuzíny.  Auto hýčka celú posádku v maximálnej možnej miere. Ponúka bohatú paletu motorov a ešte bohatšiu ponuku individuálnej výbavy. Medzi extrémne nevýhody patria vysoké prevádzkové a servisné náklady. S tým musí každý potenciálny záujemca počítať. 

Range Rover Sport L320

S luxusom nielen po ceste, ale aj do terénu? Presne taký je Range Rover Sport. Potenciálny zákazník si musí uvedomiť, že tiež nejde o lacný špás, rovnako ako v prípade prvej zmienenej jazdenky. V priamom teste ho môžeme prirovnať k Mercedesu ML, ktorého sme mali tiež možnosť vyskúšať. Range Rover síce dosiahol o trochu horšie hodnotenie, má nedostatky, ale aj obrovské kvality, o ktorých eMeLko len sníva. Ak po takom aute túžite, chcete rešpekt a obdiv, tak ho vďaka Range Roveru dostanete na striebornom podnose.

Nissan X-Trail T31

S terénnymi a SUV autami sa roztrhlo vrece. Keby som nespomenul aj univerzálny Nissan X-Trail 2. generácie, spravil by som obrovskú chybu. Síce nepôsobí najkrajšie, ale je mimoriadne praktický. Spoľahlivosť sa tiež pohybuje v nadpriemerných medziach. Ak potrebujete auto na prácu aj do terénu, osobne väčšieho favorita v priemernej trhovej cene asi nemám.

Škoda Octavia RS 2. gen 

Dvojková Škoda Octavia je na trhu jazdeniek veľmi populárna. V obľúbenosti verzia RS nezaostáva za slabšími súrodencami. Ak hľadáte vyslovené rodinné auto, ktoré má jemný náznak športovosti, možno práve to bude pre vás horúcim kandidátom. Ak nepotrebujete jazdiť veľa, jednoznačne siahnite po benzíne, a je viac-menej jedno, či pred, alebo po modernizácii. 

Lexus IS 2. generácie alebo Mercedes-Benz C W204?

Posledné miesto obsadili rovno dve jazdenky. Prečo? Ide o priamych konkurentov s rovnakou koncepciou. Obe autá sú určené pre totožnú kategóriu záujemcov. Sú podobné, ale predsa úplne iné. Lexus IS 2. generácie ja na našich cestách netypické auto, nie ako Mercedes. Céčkového Meďaka vidno pomaly na každom rohu. A práve preto by som dal prednosť japonskému tátošovi. Ale len ak by to bol kus s benzínovým motorom. Ak hľadáte diesel, určite radšej siahnite po alternatíve z Nemecka. V tomto ohľade Lexus za Mercedesom veľmi zaostáva. 

Záver

Do testov sme mali zapožičané aj iné jazdenky a aj iných kategórií, či iného určenia. Niektoré nás oslovili viac, iné menej. Toto je 5+1 mojich favoritov. Nevadilo by mi ich vlastniť, a to aj s ich neduhmi, ktoré každé z nich má... Predsa len, sú to stroje. No určite tie z lepších v ponuke.

KTORÁ NAMI TESTOVANÁ JAZDENKA JE PODĽA VÁS NAJLEPŠIA?
 • Mercedes S W221 ( 11% )

   

 • Range Rover Sport L320 ( 9% )

   

 • Nissan X-Trail T31 ( 10% )

   

 • Škoda Octavia RS ( 13% )

   

 • Mercedes C W204 ( 9% )

   

 • Lexus IS 2.generácie ( 48% )

   

Odpovedalo 367 ľudí