Audi RS4

Úplne prvým modelom je Audi RS4. Tu sa asi netreba čudovať. Audi RS4 ponúka preplňovaný 2,9-litrový V6 s 331 kW (450 k) a 600 Nm. Za celý rok 2019 na Slovensku predali jedinú novú Audi RS4, čo však pre majiteľa znamená krásnu exkluzivitu a je jasné, že ich nebude na Slovensku veľa. 

Jaguar XJ

Ďalším automobilom v našom zozname je najluxusnejší Jaguar. Nie je to však prekvapenie. Model XJ totiž minulý rok prestali vyrábať, luxusná limuzína od Jaguaru ani v rokoch predtým nedokázala na našom trhu zaujať zákazníkov pred modelmi Audi A8, BMW 7 či Mercedes-Benz triedy S. Na konci kariéry u nás dokonca bol v ponuke len so vznetovým šesťvalcom. Nová generácia by mala podľa najnovších správ prísť ako elektromobil...

Maserati Quattroporte

Ani tento model tu nie je prekvapením. Modelu Levante predali 8 kusov, Quattroporte oslovilo len 1 zákazníka. Či to bol V6 diesel alebo V6 benzín, to sa z podkladov nedozviem, avšak Maserati je veľmi jedinečná značka, pri ktorej ma umiestnenie v tomto rebríčku vôbec neprekvapuje.

Mercedes-Benz ML

Áno, áno, žiadna chyba. V zozname nových predaných áut na Slovensku dominuje aj jeden Mercedes-Benz ML. Ten sa už niekoľko rokov nevyrába. Či ide o zabudnutý model zo skladov, alebo o chybu v zápise pri registrácii (do minulého roka sa predávala generácia W166 už s písmenkom GLE, avšak základ ako ML), to netuším, avšak v podkladoch bol, takže sem tiež patrí.

Mitsubishi Lancer

Ďalší model, ktorý bežne nekúpite. Opäť asi podobný prípad, ako pri vyššie spomínanom ML-ku, tu je to však vcelku pravdepodobnejšie. Posledný Lancer mohol byť na Slovensku objednaný v roku 2018, rok státia na sklade teda nie je ničím výnimočným.

Nissan Pulsar

Máme tu aj podľa značky konkurenta Golfu. Nissan Pulsar prišiel v roku 2013 ako nástupca obľúbených modelov Almera, avšak veľkej popularity sa nikdy nedočkal. A potichu zmizol z európskych trhov. V minulom roku tak predali ešte jeden nový kúsok, čím sa model dostal aj do nášho rebríčka.

Opel Cascada

Opäť rovnaký prípad. Z predchádzajúcej generácie Astry Opel nerobil kabriolet, pre istotu zmenil meno a očakával lepšie predaje pre odlíšenie od bežnej Astry. Úspech sa však nekonal, zo súčasnej Astry už kabriolet nekúpite a Cascada to tiež vzdala ešte v roku 2018. Jedna zatúlaná skladovka našla majiteľa ešte aj v minulom roku.

Smart Forfour a Fortwo

Smart prešiel na elektrickú ponuku, dnes už spaľovacieho jednoducho nekúpite. V minulom roku tak dopredávali posledné modely, medzi ktorými si po jednom majiteľovi našli aj verzie Forfour a Fortwo Cabrio.

Subaru BRZ

Ani spomínané BRZ si už dnes v Subaru nekúpite. Jednoducho z ponuky zmizlo a jediný predaný kúsok v minulom roku tak znamená pre majiteľa, že sa podobné kúsky na Slovensku už budú objavovať len ako jazdené autá. Dokonca sesterskej Toyota GT86 predali „až“ 2 kusy.

Volvo S60 Cross Country

Posledným kúskom v tomto zozname je Volvo S60 Cross Country. Očividne zákazníkov spojenie sedanu a oplastovaného zvýšeného auta príliš nezaujalo. Druhou možnosťou je, že S60 Cross Country je ešte stará generácia, ktorú nahradila nová generácia. Kto vie, či zákazníkov bude takýto trend viac zaujímať, alebo jednoducho väčšina z nich skončí pri modeloch XC.

Zdroj: ZAP Slovensko