Volvo dodá až 24 000 modelov XC90 s autonómnym systémom v horizonte 2 a 4 rokov.

A nie sú v tom sami. Je s nimi aj Uber, alternatíva k bežnej taxislužbe. Tí sú síce v rozmachu, ale veľa aktuálne nezarábajú. Darí sa im, hoci sem-tam príde nejaký škandál, či zákaz prevádzky v niektorých metropolách sveta. Popritom sa ale snažia o vybudovanie vlastnej flotily vozidiel, ktoré nebudú potrebovať vodiča. Celkom zaujímavý ťah. Predpokladám, že vtedy znížia výdavky a podarí sa im vymaniť zo záporných čísel. Vodiči síce prídu o možnosť privyrobenia si, ale zákazník bude mať stále na výber. Samozrejme, keď to celé nepadne ako domček z karát. Zákony zatiaľ zdieľanej ekonomike veľmi neprajú. Ale aj tie sa čas od času musia prispôsobiť reálnemu stavu spoločnosti. 

Volvo od r2010 vlastnia Číňania, konkrétne Geely Holding. Zatiaľ nezverejnili úplnú cenu transakcie ani presný počet vozidiel. Podľa agentúry Bloomberg ide o 24 000 kusov modelu XC90.

Základom transakcie je minuloročná aliancia Volva s Uberom. Obe spoločnosti vtedy uviedli, že sa budú spoločne podieľať na vývoji autonómnych áut.

Zdroj: Teraz