Dvojmiestny supercar

Japonský časopis Mag-X informuje, že na rozdiel od modelov LC a LC Convertible, ktoré ponúkajú aj dve sedadlá vzadu, bude Lexus LC F dvojmiestny, podobne ako slávny LFA alebo nová Toyota GR Supra. Toto rozhodnutie inžinierov je pravdepodobne podmienené úmyslom znížiť hmotnosť a dosiahnuť jej ideálne rozloženie. Vo verzii Lexus LC 500 je už teraz rozloženie hmotnosti medzi nápravami takmer dokonalé – predstavuje 52:48.

V dôsledku týchto zmien si budeme musieť na premiéru auta počkať o čosi dlhšie – pravdepodobne do roku 2023. Ale Lexus už dokázal, že trpezlivosť sa oplatí. Navrhovanie modelu LFA trvalo takmer 10 rokov, no keď sa objavil v predaji, okamžite sa stal legendárnym autom. V prípade Lexusu LFA sa práce predĺžili kvôli konštrukčným zmenám. Inžinieri spočiatku vyrobili karosériu z hliníka, ale napokon sa rozhodli využiť ľahšie plasty vystužené uhlíkovými vláknami.

Bude LC F najsilnejší Lexus v histórii?

Japonský časopis naznačuje, že Lexus LC F bude poháňať nový, štvorlitrový motor V8 twin turbo. Potvrdzuje tak špekulácie, ktoré sa objavujú v médiách už niekoľko mesiacov. Motor s atmosférickým nasávaním v súčasnosti predávaného najexkluzívnejšieho modelu LC 500 dosahuje výkon viac ako 460 k. V súlade s filozofiou Lexusu v otázke áut série F by sme mali v modeli LC F očakávať  zvýšenie výkonu. Odhadovaný výkon očakávaného automobilu je okolo 600 k.

Vďaka takémuto motoru sa LC F stane najvýkonnejším cestným vozidlom v histórii značky. V súčasnosti patrí tento titul modelu LFA, ktorý sa už nevyrába a ktorého atmosférický motor 4,8 l V10 vo verzii Nürburgring Edition dosahoval 570 k. Vysoký výkon a dvojmiestna karoséria naznačujú, že Lexus LC F bude mať veľa spoločného s prvým superautom spoločnosti a stane sa dôstojným nástupcom legendárneho modelu.

zdroj: LexusNews