Podľa Ferrari nemá zmysel navrhovať superšporty pre ženy. Toto vyjadrenie však nevypustili preto, že by ich chceli diskriminovať, ale preto, že ich klientela nežnejšieho pohlavia nemá o ženské Ferrari záujem. Vraj uprednostňujú výkonnosť a agresívny dizajn, charakteristický pre značku. 

Aj kombinácia žena + Ferrari sa k sebe hodí

„Vieme, že existuje nemalý počet žien, ktoré chcú šoférovať Ferrari. Dôležitou vecou, ktorú sme sa naučili, je, že nechcú šoférovať Ferrari pre ženy. Žena, ktorá chce superšport, chce šoférovať pravý superšport. Chybou, ktorú robí väčšina automobiliek a my sa ju snažíme nerobiť, je navrhovať auto pre ženy. Navrhujeme auto, ktoré ponúkne emóciu, po ktorej rovnako túžia ako muži tak aj ženy,“ Enrico Galliera, šéf marketingu Ferrari.

Je to aj otázka ega

Všetci vieme, ako si Ferrari na imidži zakladá. Obávajú sa, že ak by navrhli auto pre ženy, ich renomé by u mužských zákazníkov značne utrpelo

„Ak vytvoríte auto pre ženy v športovom segmente, nehovorím o obyčajných autách, tam je to možno iné, ale ak v športovom svete vytvoríte Ferrari, ktoré je menej výkonné a agresívne, tak si ho žiadny muž nekúpi. Nekúpia si ženské auto. A ženy si také nekúpia tiež, lebo prečo by mali byť diskriminované? Prečo by mali mať menej výkonné auto?“ dodal Galliera.

Ferrari Roma

Zdá sa, že téma superšportov pre ženy je aj otázkou ega, ktoré majú vo Ferrari rozhodne obrovské. Ale u tejto talianskej automobilky nikdy neviete. Veď len pred pár rokmi ešte zanovito tvrdili, že SUV Ferrari určite nikdy nevznikne! A ako to dopadlo? Už čoskoro má premiéru Ferrari Purosangue. Možno raz uvidíme aj superšport pre ženy, aj keď je to asi zbytočné, keďže škála automobiliek a modelov je natoľko pestrá, že si z nej určite vyberú ako muži, tak aj ženy.

Zdroj: carscoops.com