S rázvorom 2649 mm, dĺžkou 4480 mm, šírkou 1765 mm a celkovou výškou 1400 mm je Kia Forte Koup nepatrne kratšia ako Forte sedan, ale stále ponúka komfortné sedenie piatim cestujúcim. Navyše má nižší a športovejší podvozok. Obe autá využívajú rovnakú platformu s nezávislým zavesením predných kolies McPherson a zadnou nápravou so stabilizátorom a torznou tyčou a vinutými pružinami. Táto kombinácia poskytuje optimálnu rovnováhu ovládania a komfortu. Forte Koup ponúka vysoký stupeň bezpečnostného vybavenia - predné airbagy, bočné a hlavové airbagy, ABS, ESC a TPMS.

Verzia EX je poháňaná 2,0 litrovým benzínovým štvorvalcovým motorom s výkonom 156 koní (115 kW) s variabilným časovaním ventilov. Silnejšie verzia SX ponúka 2,4 atmosférický benzínový štvorvalec, ktorý dosahuje maximálny výkon 173 koní (127 kW). Americkí zákazníci budú mať pri výbave EX na výber z 2 prevodoviek - päťstupňová manuálna alebo štvorstupňová automatická prevodovka. SX verzia sa vyznačuje štandardnou šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a voliteľnou päťstupňovou automatickou prevodovkou so systémom Sportmatic®. 

Interiér ponúkne príjemné športové sedadlá s výraznejším bočným vedením. Štandardom všetkých modelov sú elektricky ovládateľné okná, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania či šesť reproduktorový audio systémom s AM/FM/CD/MP3 a s funkciou Bluetooth®. Jedinou otázkou je, či a za koľko sa objaví aj v našich končinách...

<p>Kia Forte Koup</p>