Za deň prešli v priemere 540 km. Podľa tlačovej správy strávili za volantom približne 7,5 hodiny denne. To znamená priemernú rýchlosť 72 km/h!

Cieľom pokusu bolo ukázať veľmi nízku spotrebu motora 1,6 i-DTEC. Auto dotankovali len deväťkrát za celú trasu! To znamená priemerný dojazd na jednu nádrž 1500 km. Náklady na palivo za celú trasu boli vo výške 645 €.


Za volantom Hondy sa striedali zamestnanci z vývojového strediska Hondy, Fergal McGrath a Julian Warren. Účastníci vyštartovali na dlhú cestu 1.júna, z mesta Aalst v Belgicku. Európu obišli v smere hodinových ručičiek. Na rovnaké miesto z akého vyrážali sa dostali 25.júna. Na celej trase dosiahli priemernú spotrebu 2,82 l/100 km. Udávaná priemerná spotreba je pre Civic Tourer 1,6 i-DTEC na hodnote 3,8 l/100 km.


Za deň prešli v priemere 540 km. Podľa tlačovej správy strávili za volantom približne 7,5 hodiny denne. To znamená priemernú rýchlosť 72 km/h! Čo je na danú spotrebu vynikajúci výsledok.

Honda Civic 1,6 i-DTEC rekordná spotreba

Honda Civic Tourer 1,6 i-DTEC bola počas pokusu v kompletne sériovom stave!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Podaril sa im tak rekord v priemernej spotrebe na trase s dĺžkou 13 498 km. Podľa pravidiel Guinessovej knihy rekordov muselo byť auto v sériovej podobe. To znamená, že inžinieri nemohli vykonať žiadne špeciálne úpravy ako je odľahčenie, či zmeny aerodynamiky. Tlak v pneumatikách bol tiež na pôvodných hodnotách. Honda tvrdí, že šlo o simuláciu reálnych podmienok. Porotcovia navyše pozorovali pohyb auta cez sledovacie GPS zariadenie.


Honda tvrdí, že obaja členovia posádky sú amatérskymi vodičmi a nemajú žiadne skúsenosti s jazdou na nízku spotrebu. Podľa ich vyjadrení len používali logiku. Jednoducho sa snažili jazdiť čo najplynulejšie a dôkladne si naplánovali trasu.


Aké máte skúsenosti s jazdou na nízku spotrebu vy? Podarilo sa vám niekedy dosiahnuť zaujímavo nízke čísla?

Zdroj: tlačová správa