Japonsko-nemecká spoločná platforma

Spolupráca týchto dvoch automobilových velikánov prináša ovocie. Platformu pre športové autá, ktorú použije práve nová Z4. Podľa Marca Girarda, šéfa BMW Concept Design, bude mať nová Z4 kratší rázvor a pozícia sedenia sa prenesie viac do „stredu“ interiéru oproti predchodcovi. Výsledkom má byť športovejší pocit za volantom novinky.

BMW Z4

Oficiálne predstavenie BMW Concept Z4.

Upravené proporcie, agresívny vzhľad

Taktiež sa zmenili proporcie vozidla. Previsy sú krátke a oproti Z3 je kabína posunutá viac dopredu a čumák sa skrátil. Spredu je už tradične impozantný pohľad na žraločí nos, tak typický pre BMW, a tradičné „ľadvinky“. Ako je zvykom, opäť sa zväčšili a zmenila sa aj ich výplň oproti doterajším modelom. Tendenčne vytláčajú hlavné svetlomety na okraj, tie sú umiestnené akoby nad sebou. Vyzerajú užasne a je to nový dizajnový prvok BMW. Takéto svetlá budú použité po prvýkrát. Zadok evokuje Plug-In Hybrid BMW i8 a na 20 palcových diskoch vyzerá koncept úžasne. Ak je pravda, že sa pozeráme na 80 % sériového vozu, tak sa máme na čo tešiť!

BMW Z4

Spoločná platforma Toyoty a BMW pre športové autá prináša zaslúžené ovocie.

Interiér je evolúciou súčasných modelov. Pri koncepte boli využité samozrejme exotickejšie materiály. Displeje sú väčšie a dokážu spolu komunikovať a vymieňať si navzájom informácie. Takéto rozloženie dostanú aj ďalšie nové modely BMW.

BMW Z4

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
BMW prisľúbilo aj manuálnu prevodovku...na rozdiel od Toyoty.

Dizajnové detaily zahŕňajú diely z karbónu – či už v interiéri alebo v exteriéri. Najvýraznejším je karbónový difúzor integrovaný medzi dvoma koncovkami výfuku. Či sa ich dočkáme aj v sériovej podobe potvrdené nebolo. Všetky tieto dizajnové prvky a celkovo zladenie má na svedomí, že auto pôsobí agresívne a kompaktne. Práve takto si predstavujeme dizajn BMW!

Bude aj Z4 M? Dúfame v to

My sme zvedaví aj na ponuku motorov. Tú automobilka oficiálne nezverejnila, môžeme sa však domnievať, že použijú prepĺňané štvorvalce a šesťvalce vo výkonom rozpätí približne 190 – 350 koní. Variant Z4 M si toto auto jednoducho „pýta“ a dúfajme, že nebudeme sklamaní.

Teraz si už vychutnajte tvary konceptu „zetštvorky“ z našej galérie.


Zdroj: BMW

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov