Lucid Air vo vrcholnej verzii (130 kWh) bude stáť od 160 000 $ (152 600 €). Rezervovať si ho môžete už dnes.

Lucid Motors sídli v Kalifornii a chce konkurovať Tesle a Faraday Future. Ak dodržia sľubované parametre, tak sa im to môže podariť. O pohon sa majú starať dva elektromotory. Jeden vpredu, druhý vzadu. Kombinovaný výkon motorov je 1000 koní. V prípade elektromobilov hrá však výraznú rolu dojazd. Preto dostanú Air batérie s kapacitou 100 kWh a 130 kWh. Podľa automobilky ponúkne väčší akumulátor dojazd cca 640 km.


Automobilka ukázala zábery zo zimného testovania. Prototyp tu preháňajú po zasneženej ceste v kontrolovanom šmyku. Vďaka elektronike, ktorá reguluje, koľko krútiaceho momentu pošle na kolesá, to nie je problém ani s výkonom 1000 koní.

Dôležitejšia je však teplota, ktorá dosahuje pri testovaní – 28°C. Kritici totiž často elektromobilom vyčítajú problémovú prevádzku v extrémnych mrazoch. Keďže Lucid Air bude pravdepodobne dodávať svoje autá do Nórska, musí sa vysporiadať aj s takýmto počasím. No iní výrobcovia už dnes ukazujú, že pre elektromobily nie sú mrazy žiadnym zásadným problémom. Samozrejme, treba počítať s kratším dojazdom.

Zdroj: Lucid