Nová Mazda 6 má za sebou veľký dizajnový medzigeneračný skok.

Nová Mazda 6 má za sebou veľký dizajnový medzigeneračný skok.

V Japonsku Mazda predáva tento sedan pod označením Atenza. Na tokijskom autosalóne výrobca predstaví tri upravené koncepty. Dizajnový paket bude pravdepodobne dostupný len v jeho domácej krajine.

Tieto dizajnové vylepšenia pripravili firmy DAMD, Kenstyle a M'z Custom. Nenechajte sa tým však pomýliť, dostupné budú priamo u výrobcu Mazda.

Mazda nazvala svoje nové upravené šestky Grand Touring, Racer a GT Sound Special.
Po japonsky sa Mazda 6 povie Mazda Atenza.

Po japonsky sa Mazda 6 povie Mazda Atenza.

Najdecentnejšou úpravou je tá od spoločnosti M'z Custom. Obsahuje upravené nárazníky a vyššie bočné prahy. Voliteľne bude dostupné chrómované lemovanie hmloviek alebo pomocné LEDky.

Agresívnejší bodykit príde od Kenstyle. V prednej časti bude výrazný spojler a vzadu veľký difúzor. Na bokoch budú zmenené prahy. DAMD ponúkne chróm na prednom nárazník v oblasti hmloviek, v maske a na boku auta.

Vyzerá to tak, že tieto dizajnové detaily nepresiahnu hranice Japonska. Ja osobne sa už na novú Mazdu 6 teším. Pôvodné informácie hovorili o tom, že nová 6 príde do predaja ešte do konca roku 2012. Nejako to Mazde nevyšlo. Novinka by však k nám mohla prísť v prvom štvrťroku 2013.

Zdroj: carscoop.blogspot.com

Prečítajte si aj: Nová generácia Mazdy 6 je naozaj "šik"