V dnešnej dobe sú interiéry áut krajšie ako domy a byty. Toto je pravé moderné umenie. Krásne, ale funkčné a ergonomické.

Mercedes na vrchole?

Hlavnú cenu získal Hartmut Sinkwitz, šéf dizajnér interiérov značky Mercedes. Sinkwitz dostal cenu za interiér v modeloch triedy E, GLE a aj interiér štúdie vozidla Mercedes Concept IAA. Mercedes E získal cenu za najlepší interiér v kategórii - sériovo vyrábané auto. Porota veľmi ocenila dotykové tlačidlá na volante, ktorými je možné ovládať celý infotainment. Táto funkcia sa zároveň stala aj sériovou inováciou roka. Podľa môjho názoru je aktuálne Mercedes na vrchole. Vyhráva všetko, či už ocenenia za dizajn, alebo majstrovské tituly v motoršporte, klobúk dole. Na druhom mieste sa umiestnil svetovo uznávaný Peter Schreyer, pracujúci pre Hyundai a Kiu. V kategórii dodávateľ sa na prvom mieste umiestnila spoločnosť Harman, ktorá je známa hlavne audiosystémami pre rôzne typy automobilov.

V kategórii konceptov porotu najviac zaujal koncept interiéru Volkswagen Budd-e. Hlavná myšlienka, prepojenie stroja a človeka, sa v tomto prípade realizovala prostredníctvom veľkej elektronickej palubnej dosky. Ovláda sa pomocou gest, dotykov a hlasom. Vodičovi umožňuje napríklad skontrolovať svoj dom na diaľku, nastaviť si v ňom teplotu a aj zhasnúť svetlá. O chvíľu mu možno pribudne možnosť na upratovanie celého domu. Inováciou roka sa stala hmatová obrazovka od firmy Bosch. Jej inovácia spočíva v tom, že na obrazovke ste schopní nahmatať jednotlivé ikony, rovnako ako pri  "hmotných" tlačidlách.