BMW X3

Tretia generácia X3, ktorá to v segmente stredne veľkých SUV roztočila je pred dokončením.

BMW X3 III. generácie

Podľa grafikov z AutoBildu bude III. generácia X3 vyzerať takto.

Ako prvá príde nové BMW X3 III. generácie. Napriek tomu, že bude väčšia ako súčasná, stále bude konkurovať autám ako Audi Q5, Mercedes GLC a Porsche Macan. No bude aj ľahšia, a to o 50 až 100 kg, čomu prispeje odľahčené šasi. BMW chce, aby boli ich SUV tak športové, ako len môžu byť. Preto môžeme očakávať príchod verzií orientovaných na vodiča. Hovorí sa o X3 M40i, či X3 diesel M Performance. Vrcholom bude X3M! BMW pravdepodobne použije motor z M3. Výkon bude cez 400 koní. Omladzovacia kúra neminie ani verziu BMW X4. V ďalších mesiacoch sa môžeme tešiť na novú X5. Okrem nového dizajnu príde aj s oveľa zásadnejším vylepšením. BMW ju postaví na platforme CLAR, na ktorej stojí aj BMW 7. Zaujímavým ťahom bude verzia plug-in hybrid.

BMW chce, aby boli  jeho SUV tak športové, ako len môžu byť. Preto môžeme očakávať príchod verzií orientovaných na vodiča. Hovorí sa o X3 M40i, či X3 diesel M Performance. Vrcholom bude X3 M. 
BMW X4 II. generácie

Takto by mohla vyzerať II. generácia športového SUV BMW X4.

BMW X4

BMW X5

Aj keď BMW X5 III. generácie malo premiéru len pred dvoma rokmi, v Mníchove už prekvapivo pracujú na ďalšej verzii.

BMW X5

Medzi známe typy X1 a X3, príde nová X2. Jej koncept BMW predstavilo na autosalóne v Paríži. Sériová podoba je takmer bez zmeny. BMW zachová aj športové dizajnové doplnky. Motory bude zdieľať s X1, čo znamená, že pôjde o prepĺňané štvorvalce. BMW X2 si zákazníci môžu objednať s predným pohonom, alebo 4x4. Športová verzia poháňaná prepĺňaným 2.0i by mohla niesť označenie M25i. Miesto vlajkovej lode radu X zaujme nová X7. Auto je vo fáze vývoja a na trhu sa ukáže až v roku 2018, napriek tomu, že sa o nej otvorene hovorí už viac než 3 roky. X7 bude súperom Mercedesu GLS a Range Roveru. Ich vzhľad zároveň dáva tušiť, ako by mohlo nové kráľovské SUV vyzerať. Niektoré komponenty bude zdieľať s Rolls-Royce Cullinan a BMW ponúkne aj sedemmiestnu verziu. BMW X7 sa stane symbolom luxusu. Jej vznikom si automobilka plánuje upevniť vedúcu pozíciu prémiového segmentu. Medzi motormi nebudú chýbať radové šesťvalce, ale ani motory V8 a V12. BMW si navyše rezervovalo značku X8. Žeby svetlo sveta uzrelo ešte väčšie Coupé-SUV?

BMW X2 koncept

Takto vyzeral koncept BMW X2

BMW X2

A takáto je sériová podoba športového modelu na báze BMW X1.

BMW X7

X7 nafotená pri testovaní...

BMW X7

Toto je predpokladaná možná podoba luxusného SUV BMW X7, ktoré má prísť na trh v roku 2018.