Nový pokročilý bezpečnostný systém Urban Guard Mercedes predstavil pri uvedení inovovanej triedy E. Mercedes popisuje systém ako inteligentné prepojenie hardvéru a digitálnych riešení pre ochranu proti zlodejom. Čo to v praxi znamená? V podstate ide o to, že snímače, kamery a špeciálne programy auta budú spolupracovať s mobilnou aplikáciou Mercedes me. Auto tak sníma, čo sa deje vnútri a informuje majiteľa pomocou notifikácii. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

K dispozícii budú 2 verzie systému

Ochranný systém bude k dispozícii v dvoch verziách: klasická Urban Guard Vehicle Protection a verzia Plus. Obe obsahujú poplašný systém proti odcudzeniu auta, ochranu proti odtiahnutiu vozidla s vizuálnou a zvukovou výstrahou v prípade zistenej zmeny polohy auta, klasickú sirénu, monitorovanie interiéru, vďaka ktorému viete zistiť, či sa zlodej už dostal do auta a aj predbežnú výstrahu na detekovanie zrážky na parkovisku, či proti zlodejom. Urban Guard teda stráži auto už pri podozrivom pohybe okolo neho. Cez aplikáciu Mercedes me posiela systém majiteľovi push notifikácie a informuje ho o prípadnom odtiahnutí, ťuknutí na parkovisku alebo pokusu o krádež. Alarm sa pritom spustí okamžite, ak systém zistí, že sa niekto pokúša auto ukradnúť alebo poškodiť. Drahšia verzia Plus navyše umožňuje vozidlo po odcudzení vystopovať. To má byť možné aj keď zlodej funkciu sledovania vozidla deaktivuje. Sledovanie sa v niektorých krajinách automaticky udeje v spolupráci s políciou. Či aj s tou našou veľmi pochybujeme...

Systém Urban Guard nie je sériovou výbavou modernizovaného Mercedesu triedy E. Bude k dispozícii za príplatok a postupne sa dostane na zoznam príplatkov všetkých modelov značky Mercedes-Benz.

Zdroj: Dailmer.com