Volkswagen informoval o prekonaní míľnika 10-tisíc objednávok na ID. Buzz pred 2 mesiacmi, najnovšie už hlási aj prekročenie čísla 20-tisíc. VW ID. Buzz je postavený na podvozkovej platforme MEB a ide o plnohodnotnú elektrickú dodávku, ktorá sa na trhu ukáže hneď vo viacerých podobách. Nebude chýbať ani osobná verzia, nedávno sme písali o zaujímavom koncepte predstavujúcom ID. Buzz ako malú sanitku.

Objednávky VW. ID Buzz rastú, no novinka doterazí do showroomov autopredajcov až teraz. „Spolu s dostupnosťou v showroomoch očakávame ďalší nárast dopytu,“ vraví Lars Krause z manažmentu Volkswagenu, zodpovedný za predaje a marketing.

Výroba beží len od júna

VW spustil výrobu ID. Buzz v nemeckom Hannoveri začiatkom júna. Do konca roka plánuje dokončiť 15-tisíc kusov, prvých 6-tisíc smeruje k autopredajcom. Dlhodobé plány Volkswagenu počítajú s výrazným nárastom výroby na 130-tisíc vozidiel ročne.

Jediný variant ID. Buzz, ktorý je dostupný zákazníkom v Európe, má batériu s kapacitou 82 kWh (netto 77 kW). Stačiť by mala na teoretický dojazd podľa normy WLTP 403 až 424 kilometrov. V sérii potom k tomu dostanete LED svetlá, posuvné dvere vľavo aj vpravo, parkovacie senzory vpredu a vzadu, 19-palcové disky či dvojzónovú automatickú klimatizáciu. Viac o slovenských cenách VW ID. Buzz sme písali v samostatnom článku.

Zdroj: Carscoops

Objednávky VW. ID Buzz