Mnohí motoristi však bezpečnosť a prevenciu podceňujú. ,,Zlý technický stav vozidiel je častým spúšťačom dopravných nehôd. Aj takýmto spôsobom by sme radi prispeli k osvete medzi vodičmi a upozornili ich na dôležitosť stavu vozidla. Zvýšiť povedomie motoristov o bezpečnosti na cestách je jedným z hlavných cieľov ProfiAuto,“ mieni Jindřich Krejčí, riaditeľ ProfiAuto pre Českú republiku a Slovensko.

Už prvý PitStop realizovaní na Slovensku odkryl alarmujúce skutočnosti. 81% skontrolovaných vozidielám bolo nevyhnutné vymeniť brzdovú kvapalinu a až 80% automobilov malo vôľu v systéme riadenia. Problém s nesprávne nastaveným osvetlením mala vyše polovica áut. Ak sa však k zlému technickému stavu vozidla pridruží hmla či klzká vozovka, môže to mať život ohrozujúce následky.

Bezplatná kontrola vozidla PitStop Čadca 30. august

Všetci vodiči, ktorí 30. augusta pristavia svoje vozidlá na parkovisku hypermarketu Kaufland v Čadci, dostanú možnosť na bezplatnú kontrolu. ,,Okrem previerky jednotlivých častí vozidiel bude úloha odborníkov spočívať aj v samotnom poradenstve. Priamo na mieste sa s nimi môžu vodiči poradiť, ako majú postupovať pri poruchách vozidiel, ktoré by nemali podceňovať či dlhodobo zanedbávať a kedy majú vyhľadať pomoc odborníka,“ opisuje Richard Karl, zástupca spoločnosti Darma Slovensko, ktorá patrí do siete ProfiAuto na Slovensku.