"X-Perience je cvičenie, ktoré má ukázať možnosti a potenciál rodiny Ateca do budúcnosti. Vieme, že s Atecou môžeme ísť oveľa ďalej a na autosalóne v Paríži to ukážeme," Dr. Matthias Rabe, viceprezident automobilky Seat. “The X-Perience is an exercise to show the Ateca family’s possibilities and potential in the future. We know that with the Ateca, we can go much further and it will be on display at the Paris Motor Show,” said the SEAT Vice-President of R&D, Dr. Matthias Rabe. - See more at: http://www.seat-mediacenter.com/en-stories/model-range/the-most-demanding-ateca-for-the-most-demanding-drivers/?v=t&p=1&overview=0&overview=1#sthash.qYLqoPX1.dpuf “The X-Perience is an exercise to show the Ateca family’s possibilities and potential in the future. We know that with the Ateca, we can go much further and it will be on display at the Paris Motor Show,” said the SEAT Vice-President of R&D, Dr. Matthias Rabe. - See more at: http://www.seat-mediacenter.com/en-stories/model-range/the-most-demanding-ateca-for-the-most-demanding-drivers/?v=t&p=1&overview=0&overview=1#sthash.qYLqoPX1.dpuf
Seat Ateca X-Perience

Ateca X-Perience ťaží z väčšej svetlej výšky a terénnych pneumatík.

Bude záujem o terénne SUV?

Vyzerá to teda, že Ateca bude bestseller. Automobilka však rozhodne nechce zaspať na vavrínoch a už teraz chystá niekoľko výnimočných modelov, ktoré doplnia bežnú produkciu. Už v júni budúceho roku príde do predaja športovo ladený model FR, ktorý sa cenovo zaradí na úroveň modelov s najvyššou výbavou XCELLENCE. Nuž a hoci je Ateca konštruovaná ako mestské SUV, už teraz má vo verziách s pohonom všetkých kolies 4Drive relatívne veľký potenciál aj v teréne. Aj preto automobilka zvažuje terénnejšiu verziu X-Perience. A to veľmi vážne. Svedčí o tom aj Ateca X-Perience, ktorá bude kraľovať stánku Seatu na autosalóne v Paríži. Hoci auto vyzerá v podstate sériovo, automobilka ho ešte deklaruje ako vývojové cvičenie. Je teda evidentné, že má overiť záujem verejnosti o terénne zdatné SUV.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Nuž a čím sa Ateca X-Perience líši od bežných modelov? Podobne ako Leon Xperience, aj Ateca s týmto označením dostala čierne plastové lemy blatníkov, prahy a modifikované nárazníky. Keďže je vo väčšej miere určená do terénu, má navyše aj lak karosérie odolný voči poškriabaniu. Terénne vlastnosti navyše podčiarkujú 18-palcové off-roadové pneumatiky s vysokým profilom a vyššia svetlá výška oproti bežným Atecám. Na pohon Atecy X-Perience výrobca zvolil vznetový motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) a krútiacim momentom 400 Nm. Ten putuje cez 7-stupňovú prevodovku DSG a pomocou systému 4Drive na všetky 4 kolesá. Systém využíva spojku Haldex piatej generácie.

Seat Ateca X-Perience

S tmavými farbami interiéru kotrastuje oranžové prešitie

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Matnú olivovo zelenú farbu exteriéru dopĺňajú zemité farby aj v interiéri. S nimi výborne kontrastuje oranžové prešitie na sedadlách volante a radiacej páke. Prístrojovej doske klasicky kraľuje 8" displej a nechýba ani priestor na bezdrôtové nabíjanie telefónu. Modelová rodina typu Ateca sa teda podľa všetkého onedlho rozrastie. Nuž a aby SUV nebolo málo, budúci rok Seat predstaví aj malé SUV, ktoré bude vychádzať z menšieho typu Ibiza.

Zdroj: Seat