„Nielen fanúšikovia, ale aj samotné tímy a ich jazdci sa nevedia dočkať obnovenia pretekov. To však bude ešte nejaký čas trvať, rozhodli sme sa preto usporiadať vlastnú online verziu argentínskej rely. Každý tak bude mať možnosť vyzvať profesionálnych jazdcov našich zákazníckych tímov jazdiacich s vozidlami Škoda Fabia Rally2 Evo a porovnať s nimi vo virtuálnom svete svoje sily,“ povedal šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek.

Presuňte sa do Argentíny

Škoda Motorsport eChallenge sa bude jazdiť na virtuálnych tratiach argentínskej rely od 22. do 24. apríla 2020. Súťaž sa teda bude konať v rovnakom čase ako reálne preteky, ktoré sú však z dôvodu pandémie dočasne odložené. Rovnaký osud postihol aj preteky v Portugalsku a na Sardínii. Podľa Škody Motorsport sú argentínske trate veľmi náročné a dobrý čas je podmienený precíznou jazdou v dobre premyslenej stope. Hráčom budú k dispozícii dokonca aj tímoví inžinieri, ktorí na facebookovom profile Škoda Motorsport odporučia optimálne nastavenie auta.

„Základné pravidlo rely je nikdy sa nevzdávať. Tešíme sa, že sa môže celá rodina fanúšikov, jazdcov a zákazníkov Škoda Motorsport znova stretnúť na jednom mieste, hoci len virtuálnom,“ povedal David Jareš, koordinátor zákazníckeho programu Škoda Motorsport.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ako sa do hry dostať?

Do Škoda Motorsport eChallenge sa môže zapojiť každý, kto vlastní hru DiRT Rally 2.0 od štúdia Codemasters (PC, Playstation, Xbox) a má registrovaný svoj hráčsky profil. Túto hru hrá pravidelne aj veľké množstvo profesionálnych jazdcov jazdiacich v reálnom svete práve na vozidlách Škoda Fabia Rally2 Evo. Práve ich časy budú musieť noví hráči prekonať, v priebehu rely pritom bude možné na webe a sociálnych sieťach Škoda Motorsport sledovať priebežné výsledky. DiRT Rally 2.0 je už 13. Titulom z radu hier známych pod názvom Colin McRae Rally.

Pre vstup do hry kliknite na tento odkaz.