Malý hothatch bude pravdepodobne poháňať motor z modelu Vitara S. Teda turbom prepĺňaná 1,4i.

Motor z modelu Vitara S?

Pevne veríme, že Suzuki nadviaže na tradíciu predchodcov a nový Swift Sport bude hravým hotchatchom pre mladých a ponúkne množstvo zábavy za rozumné peniaze. Pod kapotou s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme preplňovaný štvorvalec 1.4 BoosterJet známy z modelu Suzuki Vitara S. Výkon by sa mohol pohybovať na úrovni 103 kW (140 k) a krútiaci moment 220 Nm. Nárast krútiaceho momentu s výraznou redukciou hmotnosti by mohli prispieť v tomto prípade nielen k efektívnejšej, ale tiež dynamickejšej a zábavnejšej jazde. Nový Swift Sport by totiž mohol vážiť menej než tonu. Dokonca vraj len 890 kg!

Napriek tomu, že Suzuki ponúklo obrázky nového Swift Sport, zobrazeným detailom akosi chýba kontext. Vyzerajú ale nádejne. 

Na obrázkoch nikomu neuniknú svalnaté krivky, typické výfukové koncovky a tiež aerodynamické doplnky. Predný delič vzduchu, vzadu difúzor. Samozrejme, nesmie chýbať detail na nové zliatinové disky. V interiéri padnú do oka krvavo červené budíky a na nich nadväzujúce farebné lišty. Podľa obrázkov by sa mal Swift Sport v tretej generácii vrátiť k integrovaným opierkam hlavy na predných sedadlách. Jednoduchosť interiéru dáva priestor technológiám 21. storočia. Objavia sa 7" dotykový displej infotainmentu a malý 4,2" displej zabudovaný v prístrojovej doske. Swift Sport by mal byť kompatibilný s Bluetooth, Apple CarPlay a Androind Auto. V predaji sa objaví v r. 2018. Vydržíte to dovtedy? :)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov