EuroNCAP Suzuki Vitara 2015

Karoséria Vitary z vysokopevnostnej ocele navrhnutá počítačom (bezpečnostný systém TECT - Total Effective Control Technology) je ľahká a vysoko odolná voči nárazu, ktorý je spôsobilá účinne absorbovať. Vozidlo je zároveň palivovo úsporné. Pred čelným alebo bočným nárazom chráni cestujúcich Vitary tiež sedem airbagov s predpínačmi a obmedzovačmi sily. Testy Euro NCAP preukázali, že predné i zadné sedadlá a opierky hlavy dobre chránia tiež pred poranením krčnej chrbtice pri náraze zozadu. Tvar a štruktúra kapoty, stierače i nárazníky sú zhotovené tak, aby zmierňovali dôsledky stretu vozidla s chodcom. Podľa hodnotenia Euro NCAP Vitara zároveň obsahuje a má správne inštalované a umiestnené všetky typy zaistení pre najmenších cestujúcich. Zaručuje tak dostatočnú ochranu a bezpečnosť deťom.

Vitara sa s priemerom 84% dostala na čelo testovaných vozidiel. Tento výsledok prekvapil aj samotných zástupcov automobilky.
EuroNCAP Suzuki Vitara 2015

Suzuki Vitara 4. generácie získala špičkové hodnotenie aj v prísnejšom hodnotení EuroNCAP.

Nová Vitara ponúka tiež systém Radar Break Support. Ak hrozí náraz do vpredu idúceho vozidla, systém upozorní vodiča zvukovým signálom a výstrahou na multi-informačnom displeji. Toto varovanie sa dá v dvoch úrovniach (vzdialené a blízke ohrozenie) načasovať. Ak vodič nereaguje, systém aktivuje brzdový asistent, ktorý zvýši brzdnú silu pri prudkom brzdení. V prípade nutnosti systém aktivuje automaticky brzdy, aby kolízii zabránil, prípadne znížil jej dôsledky.


Pohodlnejšiu a tiež i bezpečnejšiu jazdu vo Vitare umožňuje systém Adaptive Cruise Control, ktorý udržuje, ak treba spomaľovaním alebo zrýchľovaním (podľa nastavenia strednú, dlhú alebo krátku), vzdialenosť od vpredu idúceho vozidla. Nastavenú rýchlosť zachová aj vtedy, ak vpredu idúce vozidlo zmení jazdný pruh a ten ostane voľný. Medzi ďalšie systémy v novej Vitare patrí tiež regulácia pre jazdu zo svahu (automatické pribrzdenie na konštantnú rýchlosť pri režime LOCK). Pre väčšiu bezpečnosť a komfort v parkovacích situáciách zasa nová Vitara ponúka zadnú kameru. A spoľahlivú jazdu vozidla i mimo bežných komunikácií, či v sťažených poveternostných podmienkach, zabezpečuje špičkový Suzuki ALLGRIP systém pre pohon všetkých štyroch kolies.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov