Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Slovenská premiéra VW T-Roc

Úplnú novinku v ponuke Volkswagenu predstavuje kompaktné SUV T-Roc. Auto veľkosti Golfa (dĺžka 4,23 m) prichádza s novým dizajnom založenom na výraznej farebnosti. Je ďalším v ponuke, ktorý sa dá objednať so strechou lakovanou v kontrastnej farbe. Bude v predaji s troma benzínovými motormi TSI a troma naftovými motormi TDI v troch výkonových stupňoch 85 kW (115 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k). Motory v najnižšom výkonovom stupni sa montujú výlučne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou v kombinácii s pohonom predných kolies. Pri motoroch s výkonom 110 kW (150 k) si zákazník môže zvoliť pohon predných kolies, pohon všetkých kolies 4motion (s ovládacím systémom 4motion Active Control) a pri obidvoch alternatívach aj 7-stupňovú prevodovku s dvoma spojkami DSG. Najvýkonnejšie motory sa sériovo kombinujú s prevodovkou DSG.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Slovenská premiéra VW Polo

Druhou frankfurtskou novinkou, ktorú uvidia v Nitre, je Polo šiestej generácie. Hoci je naďalej formálne malým automobilom, dĺžkou 4,05 m, vnútorným priestorom kabíny a základným objemom batožinového priestoru 351 dm3 sa už približuje k nižšej strednej triede. Karoséria je štandardne päťdverová, aby sa zlepšil prístup do kabíny. Vďaka využitiu modulárnej stavebnice komponentov MQB má Polo mnohé asistenčné systémy ako vyššie modely značky. V ponuke vybavenia na želanie sú rozličné inovatívne prvky ako reflektory z LED alebo dvojzónová automatická klimatizácia. Neobyčajne široká ponuka motorov obsahuje až 8 agregátov – benzínových, naftových i motor na zemný plyn CNG. Výkonové spektrum začína trojvalcom 1,0 MPI s výkonom 55 kW (75 k) a končí sa štvorvalcom 2,0 TSI s výkonom až 147 kW (200 k), vyhradeným pre športovú verziu GTI.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Slovenská premiéra VW Tiguan Allspace

Do predaja na Slovensku prichádza nový Tiguan Allspace, ktorý je treťou premiérou značky v Nitre. Oproti základnej verzii má predĺžený rázvor o 11 cm a celkovú dĺžku karosérie takmer o 22 cm  na 4,70 m. Vďaka tomu je na výber s piatimi sedadlami alebo s usporiadaním sedadiel 5+2, pričom sedadlo pre tri osoby v druhom rade je pozdĺžne posuvné o 18 cm a dve sedadlá v treťom rade dajú zaklopiť do podlahy. Päťsedadlová verzia má batožinový priestor s obrovským základným objemom 760 dm3, pri sklopení zadných sedadiel je k dispozícii maximálny objem až 1920 dm3. Ponuka siedmich motorov sa začína benzínovým štvorvalcom 1,4 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a siaha až po turbodiesel 2,0 TDI Biturbo s výkonom 176 kW (240 k).

V expozícii značky Volkswagen v Nitre nebude chýbať ani tradičný bestseller Golf, ktorý bol v tomto roku úspešne uvedený na trh v modernizovanej verzii, rovnako ako ani ďalší tohtoročný debutant – športová limuzína vyššej strednej triedy Arteon. Tradičný bestseller Passat bude vystavený ako limuzína aj ako kombi s pohonom plug-in hybrid Passat Variant GTE a tiež bude predstavený Golf Alltrack. Zoznam výstavných exponátov uzatvára najmenší model up! a kompaktný rodinný van Touran.