Motívy páchateľky sú neznáme

V predajni s autami v Kanade istá neznáma žena doškriabala viac ako 400 vozidiel a spôsobila tak celkovú škodu na majetku niekoľko stoviek tisíc eur! Zatiaľ čo aktivisti sa lepia na cesty, aby bojovali proti klimatickej zmene, iní ľudia si vybíjajú zlosť či iné emócie napríklad útokmi na stacionárne radary merajúce rýchlosť. Nuž a ďalší vybraní spoluobčania sa očividne uchyľujú k iným extremným krokom - napríklad takým, aký sa udial v Severnej Amerike.

Aké pohnútky presne stáli za konaním tejto ženy v Kanade, nateraz nie je jasné. Páchateľka vo veku 40 až 50 rokov poškodila v predajni rozličné modely áut. Tamojší predajca má v ponuke najmä vozidlá značiek ako Dodge, Chrysler, Jeep či RAM. Video ukazuje, že žena narába s predmetom, ktorým postupne ničí lak mnohých vozidiel. Jedno za druhým...

Oprava laku nie je lacný špás

Od januára do apríla 2023 takto mala poškodiť viac ako 400 áut a spolu s tým aj fasádu budovy predajne. Ako je možné, že jej útoky trvali tak dlhý čas, nie je jasné. Odhadovaná škoda je však ozaj veľká - 340 000 eur.

Zdá sa že žena na videách pôsobí so stoickým pokojom, resp. minimálne nedáva najavo nervozitu. Raz si dokonca v zlom počasí vzala na pomoc aj dáždnik. Kanadské autority teraz požiadali miestnu verejnosť o pomoc. Polícia na svojej stránke zverejnila niekoľko fotografií, ktoré majú pomôcť odhaliť jej identitu.

Zdroj: Merkur.de