O chystanej ôsmej generácii populárnej nemeckej limuzíny VW Passat prenikli do médií nové informácie. Autoexpressu sa podarilo zistiť, že nový Passat, ktorý by znovu Nemci postavili ako etalón triedy, bude o 85 kg ľahší, s väčším batožinovým priestorom a príde aj ako hybrid.

Nový Passat príde na predĺženej platforme MQB a bude mať nižšiu hmotnosť v porovnaní s aktuálnou generáciou o 85 kg vďaka použitiu vysoko pevnostnej ocele tvarovanej vo vákuu. I napriek kratšej celkovej dĺžke o 2mm, Passat ponúkne cestujúcim o 33mm viac miesta v interiéri. Viac miesta pribudne i v oblasti hlavy, konkrétne o 26mm, i vďaka nižšie položeným sedadlám o 10mm. Nuž a spomínaný batožinový priestor narastie v kombíku o 47 litrov na 650 l. V ňom nájdete dvojitú podlahu a bude prispôsobený pre posúvanie ťažkého nákladu. Pri posunutí predného sedadla bude dokonca možné v Passate prepravovať náklad dlhý až 2,85m. 

Pod kapotou nájdeme nový 2,0-litrový TDI a dvomi turbami s výkonom 176 kW (240 k) a krútiacim momentom 500 Nm. O prenos výkonu sa postará sedem stupňová prevodovka DSG. Spotrebu má mať 5 l/100 km. V roku 2015 potom môžeme očakávať  hybridnú variantu so spaľovacím motorom 1,4 TSI a 75 kW (102 k) elektromotor. Kombinovaný výkon by teda mal byť 150 kW (204 k) a dojazd na elektriku až 50 km. Vo výbave auta zákazník dostane plné LED svetlá vpredu i vzadu, niekoľko asistenčných systémov a 12,3 palcový displej z nového TT. Nový Passat príde do predaja najprv ako sedan a kombi, neskôr paletu doplnia i CC štvordverové kupé, Alltrack kombi a možno i CC shooting brake. Premiéra je plánovaná na 3. júla, naživo potom na parížskom autosalóne.