Defender skončil svoju životnú začiatkom roka 2016. Jeden britský miliardár chcel výrobu obnoviť, automobilka Land Rover mu to však rázne zatrhla. Koncern JLR totiž už vyvíja nástupcu. Druhá generácia Defenderu však nebude takým ortodoxným off-roadom ako predchodca.

Speth spomína aj to, že nový Defender si na seba musí zarobiť. Aj preto bude jeho správanie na ceste omnoho lepšie ako v prípade predchodcu. Otázne je, do akej miery to ovplyvní off-roadové schopnosti.

Podoba Defenderu je verejnosti ešte neznáma. Tento koncept je starý už 5 rokov.

Testovanie a vývoj potvrdil šéf Jaguar Land Rover, Ralf Speth. Defender bude stáť na hliníkovej platforme rovnako ako Discovery a Range Rover. Znamená to, že príde Defender o rebrinový rám a teda aj veľkú odolnosť pri náročnom zaobchádzaní? Range Rover má totiž samonosnú karosériu. Defender bude mať hliníkové šasi a hliníkovú karosériu. Novinku však v žiadnom prípade nemáme spájať s „mestskými SUV“ ako Discovery Sport a Evoque. Vzhľad bude tiež výrazne odlišný a Speth tvrdí, že vyzerá fantasticky.


„Nie sú žiadne pochyby o tom, že nový Defender bude ikonou. Pracujeme na autentickom nástupcovi starého Defendera. Architektúra bude obsahovať mnoho prvkov, ktoré sú odlišné od ostatných hliníkových áut (Discovery, Range Rover),“ dodáva Speth. Zároveň trvá na tom, že novinka bude veľmi schopná v teréne a zachová si niečo z pôvodného DNA.


Speth spomína aj to, že nový Defender si na seba musí zarobiť. Aj preto bude jeho správanie na ceste omnoho lepšie ako v prípade predchodcu. Otázne je, do akej miery to ovplyvní off-roadové schopnosti. Novinka sa totiž nemôže predávať len v malej sérii, pretože inak bude stratová. Je pravdepodobné, že sa objaví aj niekoľko špeciálnych verzií. Napríklad verzia SVX by bola upravená pre najdrsnejší terén. Verzia SVA by zase po vzore Range Roveru SVAutobiography poskytovala luxus. Vylúčená nie je ani športová verzia SVR, ktorá by mala konkurovať Mercedesu-AMG G63.


Land Rover neuviedol dátum uvedenia nového Defendera. Zákulisné informácie však hovoria o roku 2018.

 

Zdroj: autoexpress

 

RATCLIFFE CHCE VYRÁBAŤ DEFENDER AJ NAPRIEK NESÚHLASU JLR

RATCLIFFE CHCE VYRÁBAŤ DEFENDER AJ NAPRIEK ...

Iba nedávno sme vás informovali o tom, že britský miliardár, Jim Ratcliffe, chce obnoviť výrobu legendárneho Defendera. O ...

19. 07. 2016
TERÉNNA LEGENDA LAND ROVER DEFENDER DEFINITÍVNE KONČÍ

TERÉNNA LEGENDA LAND ROVER DEFENDER ...

Záujem o Land Rover Defender rastie, no aj napriek tomu jeho výroba skončí začiatkom budúceho roka. Môžu za to prísne ...

15. 12. 2015