Suzuki Jimny je v súčasnej podobe na trhu už od roku 1998. Znamená to, že je v predaji s iba drobnými zmenami už 19 rokov a ešte minimálne ďalší rok až dva bude. Je to totiž veľmi veľmi obľúbené malé terénne auto so skutočnými a výnimočnými terénnymi schopnosťami.

 

 

 

Jeho história siaha až do roku 1970 keď prišla na trh prvá generácia známa aj pod názvom Eljot, či LJ50. V roku 1981 ju nahradila druhá generácia, ktorá sa v našich končinách preslávila pod menom Samurai. Nuž a v roku 1998 prišiel súčasný Jimny. Štvrtá generácia tohto tereniaka je však už za dverami. Nový Jimny príde na trh v roku 2019 a podľa špionážnych fotiek nevymäkne na žiadne mestské SUV. Práve naopak už na prvý pohľad je jasné, že automobilka bude stavať najmä na jeho terénnych vlastnostiach.

Nový Jimny dostane možnosť personalizácie

Auto si zachová svoj hranatý krabicový dizajn s okrúhlymi svetlami vpredu, rezervným kolesom na zadných dverách a zadnými svetlami v nárazníku. Špionážne fotky, ktoré sa šíria internetom, pritom ukazujú aj jednoduchý a účelný interiér. Oproti súčasnej generácii sa v ňom pobije moderný dotykový displej na stredovej konzole s retro budíkmi zasadenými do štvorcových tubusov. Na prvý pohľad však bude jasné, že Jimny sa nič nehrá. Automobilka zatiaľ nezverejnila žiadne detaily ohľadne techniky, no očakávame, že Jimny zostane podobne jednoduchý ako v súčasnej generácii. Preto je nepravdepodobné, že by dostal prepĺňaný motor Boosterjet. Pod jeho kapotou skôr uvidíme atmosférický motor 1,2-litre Dualjet známy napríklad aj z nového Ignisa. Rovnako sa zrejme nemusíme báť verzie s pohonom iba jednej nápravy. Aj nový Jimny bude totiž k dispozícii iba s pohon 4x4.

Zdroj: autoexpress

TEST JAZDENKY SUZUKI JIMNY (1998 - DNES)

TEST JAZDENKY SUZUKI JIMNY (1998 - DNES)

Dnes je väčšina SUV určená najmä pre jazdu po spevnených cestách. Jednoducho ide o štýlovky, ktoré málokedy majitelia ...

18. 05. 2016
TEST SUZUKI IGNIS 4WD GLX

TEST SUZUKI IGNIS 4WD GLX

Suzuki je už roky synonymom pre pomerne jednoduché, ale spoľahlivé a odolné autá. Inak to nebolo ani v prípade Ignisu, ...

28. 06. 2017